aktualizováno 22.02.2017 22:48:05

line-12b:

Grecův útok

7...Jxe4 8.0-0 Jxc3?! 9.bxc3 Sxc3!? 10.Db3?! Sxa1? 11.Sxf7+! Kf8 12.Sg5!?

Bílý má v této variantě za obětovaný materiál velmi silný a také již neodrazitelný útok, který předvedl jako první právě dávný italský šachový mistr Greco.

12...Je7??
12...Jxd4!
12...Sxd4??
12...Dxg5??

12...Je7?? NN

13.Je5
13.Ve1!
13.Sh5??
13.Vxa1?

13.Je5 Greco Hrozí sice 14.Sg6 s převodem dámy na f3, ale přesto nejde o nejsilnější tah. 1-0 Bracker,Leonid - Engel,M, Schleswig Holstein-ch U17 VR1 Neumuenster (2), 1997

13...Sxd4??
13...d5??
13...d6??
13...g6??
13...Sc3!

13...Sxd4?? NN

14.Sg6!
14.Df3?

14.Sg6! Greco Hrozí Df7#  14...d5 15.Df3+ Sf5 16.Sxf5 

16...Sxe5
16...Kg8??
16...Jg8!

16...Sxe5 NN 17.Se6+ 1-0 Chin,Karin - Zach,Cora, DLM U20 Girls Werfen Essen (7), 28.07.2002 17...Sf6 18.Sxf6  1-0 Tahmasedi,Hamoon - Sedighi,M, IRI-ch U20 Iran, 1997

18...gxf6??
18...g6
18...Db8??
18...Ke8!
18...Dd6!?

18...gxf6?? NN 19.Dxf6+ Ke8 20.Df7# 1-0 Greco,Gioachino - NN, Italy?, 1620

18...g6 Veselý P. 19.Sxh8+ 19.Ve1! Jf5! 20.Sxd8 Vxd8 21.Sxf5 Kg7 22.Ve7+ Kf6 23.De3 gxf5 24.h4 c6 25.Dg5# 19...Jf5 20.Sxf5 gxf5 21.Dxf5+ Ke8 22.Dxh7 De7 23.Dg8+ Df8 24.Ve1+ Kd7 25.Dxd5+ Dd6 26.Dxd6+ Kxd6 27.Se5+ Kc6 28.Vc1+ Kd7 29.Vxc7+ Ke6 30.f4 Vd8 31.Vxb7 Vd1+ 32.Kf2 Vd2+ 33.Kg3 Vxa2 34.h4 Va3+ 35.Kg4 a5 36.Vb6+ Kd5 37.Vd6+ Kc4 38.Vd4+ Kb5 39.h5 a4 40.h6 Va1 41.h7 Vh1 42.h8D Vxh8 43.Sxh8 a3 44.Vd3 a2 45.Vd2 a1D 46.Sxa1 Kc4 47.f5 Kc5 48.f6 Kc6 49.f7 Kc5 50.f8D+ Kc4 51.Dc8+ Kb3 52.Dc3+ Ka4 53.Va2+ Kb5 54.Vb2+ Ka4 55.Db4# 1-0 Veselý,Jiří - Veselý,Pavel, Jihlava, volná partie, 09.07.1988

18...Db8??+- McCabe 19.Sxg7+ Kxg7 20.Df7+ Kh6 21.Df4+ Kg7 22.Df7+ Kh6 23.Df4+ Kg6 24.Df7+ Kg5 25.Dxe7+ Kg6 26.Df7+ Kg5 27.f4+ 1-0 Pettersen,Bruce - McCabe,Donald, CServe email, 1995

Greco uvádí i 18...Ke8! 19.Sxg7+- 1/2 Shumiakina,Tatiana 2375 - Litinskaya,Marta I 2335, op (Women) Svetlogorsk (9), 1997 Podíváme se dále: 19...Dd6! 20.Df7+ Kd8 21.Sxh8 Dc6 22.Sf6 De8 23.Sxe7+ Dxe7 24.Dg8+ De8 25.Dg5+ De7 26.Dxd5+ Ke8 27.Ve1 Kf8 28.De5 Dxe6 29.Dxe6 Vd8 30.De7+ Kg8 31.Dxd8+ Kg7 32.Ve6 c6 33.Dd7+ Kg8 34.Ve8#

18...Dd6!? 19.Se5+ Ke8 20.Df7+ Kd8 21.Sxd6 cxd6 22.Sh3! Vc8 23.De6 Kc7 24.Dxe7+ Kb8 25.Vb1+-! Vc7 26.Dxd6 g5 27.Vc1 Ka8 28.Dxc7 a6 29.Vb1 Vb8 30.Sc8 b6 31.Vxb6 Vxb6 32.Dxb6 a5 33.Dxb7#

16...Kg8?? Swiercz 17.Se6# 1-0 Crabie,Pauline - Swiercz,Sandra, chJW2 FRA (3), 1998

16...Jg8! 17.Sxd8+- 

14.Df3?+- Čertík 14...De8 15.Sg6+ Jf5 16.Dxf5+ Kg8 17.Sf7+ Kf8 18.Se6+ Df7 19.Dxf7# 1-0 Čertík,Ondřej - Muck,Jaroslav, op Světlá nad Sázavou (2), 1998

13...d5?? Veselý J. st  

14.Df3!
14.Sg6??

14.Df3! Veselý J.

14...Dd6??
14...Sf5!

14...Dd6??+- Veselý J. st 15.Sg6+ Sf5 16.Sxf5 Jxf5 17.Dxf5+ Ke8 18.Df7# 1-0 Veselý,Jiři - Veselý,Jiří st., Jihlava, volná partie, 05.07.1987

14...Sf5! Johnsen 15.Sxe7+ Dxe7 16.Dxf5 

16...g6!
16...Sxd4??

16...g6!+- Johnsen 17.Sxg6+ Kg7 18.Sxh7 Vxh7 19.Dg4+ Kf8 20.Jg6+ Ke8 21.Jxe7 Kxe7 22.Ve1+ Kf8 23.Vxa1 Ve8 24.Df5+ Vf7 25.Dxd5 Vfe7 26.Df5+ Kg8 27.Kf1 Ve2 28.Dg4+ Kf7 29.Dxe2 1-0 Dolonen,Jan Arild - Johnsen,Henning, Klubbmesterskap Vadso, 1990

16...Sxd4??+- Smoorenburg 17.Jd7+ Dxd7 18.Dxd7 Sf6 19.Dxc7 Se7 20.Sxd5 Vd8 21.Df4+ Sf6 22.Sxb7 Vd4 23.De3 Kf7 24.Ve1 Vhd8 25.De6+ Kg6 26.Se4+ Kg5 27.Df5+ Kh6 28.Dxh7+ Kg5 29.f4+ Kxf4 30.Df5# 1-0 Van Elteren,Jesse - Smoorenburg,Maarten, U14 Hengelo (4), 1996

14.Sg6??= Bohm  14...Dd6 15.Df3+ Sf5 16.Sxf5 Ke8 17.Sd7+ Kd8 18.Dh3 Vf8 19.Vc1 Sxd4 20.Sc6 Vxf2 21.Dh5 g6 22.Dh6 Dxe5 23.Vf1 Vxf1+ 24.Kxf1 Df5+ 25.Ke2 bxc6 0-1 Bohm,Jan - Reichel,Tomáš, CZE-ch U10 Most, 1999

13...d6?? Veselý J. st 14.Sg6 Hrozí 15.Dxf7# 1-0 Von Heusinger,Anna - Fahrenholz,Katja, GER-chT U15 Girls Burg Stargard, 1995 14....d5 15.Df3+ Sf5 16.Sxf5 

16...Ke8
16...Sxd4!
16...Jxf5

16...Ke8+-  Veselý J.st 17.Sg6+ hxg6 18.Df7# 1-0 Veselý,Jiři - Veselý,Jiří st., Jihlava, volná partie, 25.08.1987

16...Sxd4!+- Veselý P.17.Se6+ Jf5 18.Dxf5+ Df6 19.Sxf6 gxf6 20.Dxf6+ Ke8 21.Df7+ Kd8 22.Dd7# 1-0 Veselý,Jiří - Veselý,Pavel, Jihlava, volná partie, 15.07.1988

16...Jxf5+- Bouwhuis 17.Dxf5+ Df6 18.Sxf6 h6 19.Sxg7+ Kg8 20.Df7+ Kh7 21.Sf6# 1-0 Paulis,Winifred - Bouwhuis,Jana, NED-ch U14 Girls Leiden (4), 1997

13...g6?? Fernandes 14.Sxg6 14.Sh6# 14...d5 15.Df3+ Sf5 16.Sxf5 Kg7 17.Dh5 Df8 18.Dh6+ Kg8 19.Se6+ Df7 20.Sxf7# 1-0 Viestad,Laila - Fernandes,Diana, Wch U10 Girls Szeged (7), 1994

13...Sc3! 14.Dxc3 d6! 15.Df3 Sf5 16.Se6! dxe5 17.Sxf5 Ke8 18.Dh5+ g6 19.Sxg6 Jxg6! 20.Sxd8 Vxd8 21.dxe5+-

13.Ve1! Gueth nebo Hornych

13...d6!
13...d5?
13...Sc3??
13...h6??
13...g6??
13...Jc6??

13...d6! Frackowiak nebo Al Brwari 14.Sxe7+ Dxe7 15.Vxe7 Kxe7 

16.Jg5??
16.Sd5??
16.Sc4?
16.Sg8!

16.Jg5??= Gueth 16...c6 17.Se6 Sxe6 18.Dxe6+ Kd8 19.Jf7+ Kc7 20.Dxd6+ Kb6 21.Jxh8 Vxh8 22.Dc5+ Ka6 23.d5 Ve8 24.g3 cxd5 25.Dxd5 Ve5 26.Dd3+ b5 27.a4 h6 28.axb5+ Vxb5 29.Dd6+ Kb7 30.Dd1 Sf6 31.Df3+ Kb6 32.h4 a5 33.De3+ Kc6 34.f4 Vb4 35.Kh2 a4 36.De1 Kb5 37.Dc1 Vb2+ 38.Kh3 a3 39.Df1+ Kb4 40.De1+ Sc3 41.De4+ Kb3 42.Dd5+ Kc2 1/2 Gueth,Andreas - Frackowiak,Oliver, GER-chT U13 Verden (3), 1996

16.Sd5??+/- Raich 16...c6 17.De3+ Kd7 18.Se6+ Kc7 19.Sxc8 Vaxc8 20.Dc1 Sxd4 21.Jxd4 Vhe8 22.h3 Ve4 23.Dc3 Vce8 24.Jf5 Ve1+ 25.Kh2 V1e2 26.Dxg7+ Kb6 27.Jxd6 Vb8 28.f4 Vxa2 29.f5 Kc5 30.De5+ Kb6 31.Jc4+ 1-0 Raich,Domingo - De la Fuente Gonzalez,Alberto, chT Asturia, 1997

16.Sc4?+- Heinz 16...Kd8 17.Dc2 Sg4 18.Dd2 Vf8 19.Dg5+ Kd7 20.Dxg4+ Kd8 21.Dg5+ Kc8 22.Se6+ Kb8 23.Dc1 Sxd4 24.Jxd4 a6 25.h3 Ve8 26.Sg4 Ka7 27.Dxc7 Vac8 28.Sxc8 1-0 Heinz,Timothee - Boukobza,Adrien, chT U18 FRA (5), 1997

16.Sg8! Hornych

16...Vxg8!
16...b6??
16...c5?

16...Vxg8! Al Brwari 17.Dxg8 Kf6 

18.Df8+!?
18.g4?
18.Dd8+!

18.Df8+!?+- Hornych 18...Kg6 19.Jh4+ Kh6 20.Df4+ Kh5 21.Jf3 Kg6 22.Dc1 Sxd4 23.Jxd4 Sf5 24.Jxf5 Kxf5 25.Dxc7 1-0 Hornych,Christoph - Al Brwari,W, BLN Ost U20 9697 Germany, 1996

18.g4?+- Parker 18...b6 19.Dxh7 Sb7 20.g5+ Kf7 21.Dh5+ Kg8 22.g6 Kf8 23.Dh8+ Ke7 24.Dxg7+ Ke8 25.Df7+ 1-0 Parker,Steph - Stillman,Daniel, CN.1999.0.00157 IECG email, 19.10.1999

18.Dd8+! Ke6 19.Dxc7 Sd7 20.Dc1 Sc6 21.Dxa1+-

16...b6??+- Fiser 17.Df7+ Kd8 18.Dxg7 Vxg8 19.Dxg8+ Kd7 20.Dxh7+ Kc6 21.De4+ d5 22.Dc2+ Kb7 23.Dc1 Sxd4 24.Jxd4 Sd7 25.Dg5 Ve8 26.Dxd5+ Kc8 27.Da8# 1-0 Will,Dominik - Fiser,Peter, Hessen-ch U15 Biedenkopf (1), 1997

16...c5? Zivkovic 17.Df7++- Kd8 18.Dxg7 Vxg8 19.Dxg8+ Kc7 20.d5 h6 21.Jd2 b5 22.De8 Se5 23.Dc6+ Kb8 24.Dxb5+ Sb7 25.Jc4 1-0 Petrovic,Ma 2210 - Zivkovic,Jan, 6th HIT Open Nova Gorica SLO (4), 2001

13...d5? Wissmeier 14.Sxe7? 14.Sxd5! a6 (14...Sb2 15.Je5!+-) 15.Vxe7 Dxe7 16.Sxe7+ Kxe7 17.De3+! Kd7 18.Je5+ 14...Dxe7 15.Vxe7 Kxe7 16.Sxd5 c6 17.De3+ Kd8 18.Dg5+ Ke8 19.Dxg7 Vf8 20.De5+ Kd8 21.Dd6+ Ke8 22.De5+ Kd8 23.Sb3 Ve8 24.Dd6+ Sd7 25.Sc2 Kc8 26.Sxh7 Ve6 27.Df8+ Ve8 28.Df4 a5 29.h4 Vd8 30.Sg6 Se8 31.Sf5+ Sd7 32.Sxd7+ Vxd7 33.Df5 Kc7 34.Df4+ Kb6 35.g4 Vdd8 36.h5 c5 37.dxc5+ Ka7 38.Da4 Sc3 39.Db5 Vd1+ 40.Kg2 Vdd8 41.Db6+ Kb8 42.Dxd8+ Ka7 43.Db6+ Kb8 44.c6 Va7 45.c7+ Kc8 46.Dxa7 Kd7 47.Dc5 Sf6 48.c8D# 1-0 Schuepferling,Thomas - Wissmeier,Christoph, Mittelfranken-ch U17 Germany (5), 1998

13...Sc3??+- Reps 14.Sxe7+ Dxe7 15.Vxe7 Kxe7 16.Sg8 b5 17.Df7+ Kd6 18.Dd5+ Ke7 19.Dxa8 Vxg8 20.De4+ Kd8 21.Dxh7 Vf8 22.Dxg7 Ve8 23.Df6+ Ve7 24.Je5 Sxd4 25.Df8+ Ve8 26.Jf7# 1-0 Doll,Johannes - Reps,Dirk, Schleswig Holstein-ch U15 VR2 Neumuenster (8), 1998

13...h6?? Garaot Anes  

14.Sxe7+!
14.Je5!!

14.Sxe7+! Rosillo Camblor 14...Dxe7 15.Vxe7 Kxe7 

16.Sc4??
16.Je5?
16.Sg8!

16.Sc4??+- Rosillo Camblor 16...a6 17.Da3+ d6 18.Dc1 b5 19.Sd5 Va7 20.Dxa1 c5 21.dxc5 dxc5 22.Dxg7+ Kd6 23.Dxh8 Sf5 24.Df6+ Kxd5 25.Dxf5+ Kc6 26.De6+ Kb7 27.Dxh6 Ka8 28.Df8+ Kb7 29.Dxc5 Va8 30.De7+ Kb6 31.De6+ Ka5 32.De1+ b4 33.a3 Kb6 34.Dxb4+ Kc7 35.Dc5+ Kd7 36.Dd5+ 1-0 Rosillo Camblor,Rafael - Garaot Anes,Hector, Asturias-chB Gijon (4), 1999

16.Je5?+- Herbst 16...Kd8 17.Jg6 Ve8 18.Sxe8 Kxe8 19.Dg8# 1-0 Herbst,Justus - Schaper,Wiebke Mariet, SHO-ch U18 VM Neumuenster (2), 03.2003

16.Sg8!+-

14.Je5!!+- Dieringer 14...hxg5 15.Sg6 d5 16.Df3+ Sf5 17.Sxf5 Jxf5 18.Dxf5+ Df6 19.Jd7+ Kf7 20.Dxd5+ Kg6 21.Jxf6 Kxf6 22.De6# 1-0 Dieringer,Monja - Riemer,Katrin, Wuertemberg-ch U16/18 Girls Germany (3), 04.2004

13...g6?? Schreffeere  

14.Sh6#
14.Sxe7+??

14.Sh6# 1-0 Vuillermoz,Robert - Schreffeere,Anthyme, FRA-chT U20 Pau (1), 2000

14.Sxe7+??+- Salgado Lopez 14...Dxe7 15.Vxe7 Kxe7 16.Sg8 c6 17.Df7+ Kd6 18.Dg7 Vxg8 19.De5# 1-0 Salgado Lopez,Ivan - Guaza Garcia,Jose Alejandro, ESP-ch U10 Oropesa del Mar (2), 01.07.2001

13...Jc6??+- Laake 14.Sxd8 Jxd8 15.Sc4 b6 16.De3 Je6 17.Vxa1 c6 18.Ve1 d5 19.Jg5 Sd7 20.Jxe6+ Sxe6 21.Dxe6 dxc4 22.Dxc6 Kf7 23.Dxc4+ Kf8 24.Dc7 b5 25.Ve7 Ve8 26.Vf7+ Kg8 27.Vxg7+ Kf8 28.Df7# 1-0 Zahn,Benno - Laake,Tamara, GER-ch U10 Ueberlingen am Bodensee (10), 09.06.2000

13.Sh5?? Viestad 13...g6 

14.Je5?
14.Sh6+?
14.Ve1!

14.Je5? Viestad 14...De8?? 14...d5!=/+

15.Sh6# 
15.Df3+??

15.Sh6# 1-0 Viestad,Laila - Snarheim,Synnove, NOR-ch U16 Gausdal (7), 1999

15.Df3+??-+ Nymo 15...Jf5 16.Ve1 gxh5 17.Dxf5+ Kg8 18.Sf6 De6 19.Dg5+ Kf8 20.Dg7+ 1-0 Nymo Isaksen,Eirik - Arvola,Benjamin, B/U Karasjok (5), 04.2004

14.Sh6+?=/+ Feicht 14...Ke8 15.Je5 d5 16.Df3 Sf5 17.Vxa1 gxh5 18.Dxh5+ Sg6 19.Jxg6 hxg6 20.Dg5 Dd6 21.Ve1 Kd7 22.Dg4+ Jf5 23.Sf4 Df6 24.Sg5 Vae8 25.Vc1 Dxd4 26.Df3 De4 27.Dc3 c6 28.h3 Jd4 29.Kh1 Je6 30.Sf6 Vhf8 31.Db2 Kc7 32.Se5+ Kc8 33.Vxc6+ bxc6 34.Db8+ Kd7 35.Dd6+ Kc8 36.Db8+ Kd7 37.Dc7+ 0-1 Feicht,Roland - Graf,Felix, op Augsburg (4), 08.2001

14.Ve1!+/-

13.Vxa1? Kracke 13...h6? 13...d5! 14.Ve1! Kxf7 15.Sxe7! Dxe7 16.Dxd5+ Kf8 17.Vxe7 Kxe7 18.De5++- 14.Sxe7+ Dxe7 15.Je5 d5 16.Jg6+ Kxf7 17.Jxe7 Kxe7 18.Ve1+ 0-1 Kracke,Moritz - Kull,Sebastian, Wuertemberg-ch U16 Germany (1), 04.2004

12...Jxd4! Oostheim

13.Da3+!
13.Jxd4??
13.Db4+??
13.Sxd8??

13.Da3+! Uhmeier

13...d6?
13...Kxf7!

13...d6?+- Oostheim 14.Sxd8 Kxf7 15.Vxa1 Vxd8 16.Jxd4 Ve8 17.Vc1 Sd7 18.h3 c5 19.Jf3 Sc6 20.Ve1 Vxe1+ 21.Jxe1 Ve8 22.Jf3 a6 23.Dd3 h6 24.Dxd6 c4 25.Je5+ Kg8 26.Jxc6 bxc6 27.Dxc6 1-0 Uhmeier,R - Oostheim,P, op Bargteheide (2), 1988

13...Kxf7! Simon nebo Motlová  14.Sxd8 Vxd8 14...Je2+? 15.Kh1 Vxd8 16.Vxa1 Jf4 17.Jg5++- 

15.Vxa1?
15.Jg5+!

15.Vxa1? You nebo Houska  

15...Jxf3+?
15...Je6!

15...Jxf3+? Simon 16.Dxf3+ Kg8 

17.Dd5?
17.Ve1!
17.Vc1?

17.Dd5?+/- You 17...Kf8 19.Ve1 d6 20.Dd5+ Kf8 21.Ve3 Sd7 22.Vf3+ 1-0  You,Long - Simon,Peter 2140, Pinneberg U20-Turnier-B Pinneberg (5), 1997

17.Ve1! Houska 17...Vf8?? 17...d5! (17...Kh8 18.Df7! h6 19.g4!+-) 18.Ve7 Kh8 19.Df7 Vg8 20.Ve8 Se6 21.Vxg8+ Vxg8 22.Dxe6+- 18.Dd5+ Kh8 19.Df7 1-0 Houska,Jovanka 2115 - Motlová,T 1620, Plzeň KB opJ-B Plzeň (4), 1997

17.Vc1?= Zahn 17...c6 18.Vc4 Ve8 19.Dd1 d5 20.Vh4 Sf5 21.h3 Ve7 22.Dd2 Vae8 23.Vf4 Sg6 24.Db4 Ve1+ 25.Kh2 Vb1 26.Dc5 a6 27.Vb4 Vxb4 28.Dxb4 Ve2 29.Dxb7 Vxf2 30.Dc8+ Vf8 31.Dxc6 Se4 32.Dxa6 h6 33.De6+ Kh7 34.a4 Vf2 35.h4 Vxg2+ 36.Kh3 Va2 37.Da6 d4 38.Dc4 Vd2 39.a5 Sd3 40.Dc6 Sf1+ 41.Kg4 Sd3 42.a6 Vg2+ 43.Kf4 Vg6 44.Dxg6+ Sxg6 45.a7 d3 46.a8D d2 47.Dd5 h5 48.Dxd2 Kh6 49.Ke5+ Kh7 50.Dg5 Sf7 51.Kd6 g6 52.Ke7 Sg8 53.Kf8 Sd5 54.Df6 Sf7 55.Dg7# 1-0 Zahn,Benno - Bigalke,Tobias, GER-ch U10 Willingen (3), 2001

15...Je6! Hoel 16.Je5+?= 16.Ve1! Kg8! a) 16...Ve8 17.Dd3! h6 a1) 17...Kg8 18.Jg5 g6 19.Dh3 h5 (19...Ve7 20.Dc3!+-) 20.Dd3 Kg7 21.Dc3+ Kh6 22.f4+-; a2) 17...g6 18.Je5+ Kg8 19.Jxg6!+-; 18.Dh7! c6 (18...c5 19.Jh4!+-) 19.Je5+!+-; b) 16...Vf8 17.Jg5+ Kg8 18.Jxh7! Vf5! 19.Dh3 Vf7 20.Vxe6! dxe6 21.Jg5!+-; 17.De7! Vf8 18.Je5 c6 (18...d6 19.Jd7! Sxd7 20.Dxd7+/-) 19.Dd6! a5 20.g3!+/- 16...Kg8 17.Db3 d6 18.Jf3 Kh8 19.Ve1 Jc5 20.Df7 Sd7 21.Ve7 Vg8 22.Dh5 Vad8 23.Jg5 h6 24.Dxh6+ gxh6 25.Vh7# 1-0 Farstad,Gudmund - Hoel,Haakon, Molde Varturnering Molde (1), 2001

15.Jg5+! Berntsen 15...Kg6 15...Kf6 16.Jxh7+ Kg6 (16...Kf7 17.Jg5+ Kf6 18.Vxa1 d6 19.Ve1+-) 17.Dg3+ Kxh7 (17...Kf7 18.Jg5+ Kf6 19.Dxc7 Je2+ 20.Kh1+-) 18.Dh4+ Kg6 19.Dxd8+- 16.Vxa1? 16.De7!! d5 (16...Je2+ 17.Dxe2 Sf6 18.De4+ Kxg5 19.f4+ Kh6 20.g4+-) 17.Dxd8 Je2+ 18.Kh1 Sf6 19.Dxd5+- 16...d6 17.Dd3+ Jf5 18.h4 h6 19.Jh3 Kf7 20.Ve1 Se6 21.Jf4 Sd7 22.Dd5+ 1-0 Berntsen,Frode - Blomstereng,Robert, Bymesterskap NOR (8), 1999

13.Jxd4??-+ Murany 13...Dxg5 14.Vxa1 Df6 15.Se8 Kxe8 16.Ve1+ Kd8 17.De3 d6 18.h3 Sd7 0-1 Watkins,J - Murany,Karl Jasmin, PF-op Eisenberg, 1993

13.Db4+?? Vrbíková 13...c5! 14.Dxc5+ d6 15.Dd5 Jxf3+ 16.gxf3 Sf6 

17.Sh5??
17.Ve1
17.Sf4!?

17.Sh5??-+ Borošová 17...g6 18.Sh6+ Sg7 19.Sf4 gxh5 20.Sxd6+ Ke8 21.Ve1+ Kd7 22.Sf4# 1-0 Borošová,Zuzana - Vrbíková,D, CZE-ch1 U10/12 Girls Světlá nad Sázavou, 1996

17.Ve1-+ Khalesi 17...Sd7 18.Sh5 g6 19.Sh6+ Sg7 20.Dd4 Dg5+ 21.Sg4 Sxh6 22.Dxh8+ Kf7 23.Dxa8 Sc6 24.Dc8 Sf8 25.Kh1 Kg7 26.Dc7+ Kh8 27.Df7 Dh6 28.Se6 Dg7 29.Dxg7+ Kxg7 30.Kg2 Se7 31.Sc8 Kf7 32.Vb1 b6 33.Vc1 Sd5 34.Vc7 a5 35.a3 h6 36.Sb7 Sxb7 37.Vxb7 d5 38.Vxb6 Sxa3 39.Vb5 d4 40.Vxa5 Sb2 41.Kf1 Ke6 42.Ke2 Sc3 43.Vb5 Kf6 44.Kd3 Ke6 45.f4 h5 46.Ke4 Kf6 47.f3 h4 48.h3 Sa1 49.Vd5 Sb2 50.f5 gxf5+ 51.Vxf5+ Kg6 52.Vd5 Kf6 53.Vh5 Ke6 54.Vh6+ Kd7 55.Vxh4 Kc6 56.Vh5 Sa1 57.Vd5 Sc3 58.Vxd4 Sxd4 59.Kxd4 Kd6 1-0 Khalesi,V - Dovletov,Rustam, Asia-ch U12 Rasht (2), 1998

17.Sf4!?-+

13.Sxd8?? Bueno 13...Jxb3 14.Sxb3 

14...Sc3!?
14...Sf6

14...Sc3!?-+ Tashiro 15.Vc1 Sa5 16.Sxc7 Sxc7 17.Vxc7 Ke7 18.g3 b6 19.Sa4 Kd8 20.Vc4 Sb7 21.Je5 Ve8 22.f4 Ve7 23.Vd4 d5 24.Sc6 Kc7 25.Sxb7 Kxb7 26.Vxd5 Vae8 27.Kf2 g5 28.Kf3 gxf4 29.gxf4 Vc8 30.a4 Vc5 31.Vxc5 bxc5 32.Ke4 Kb6 33.Kd5 Vg7 34.f5 Vg2 35.f6 Vxh2 36.f7 Vf2 37.Ke4 h5 38.Jf3 h4 39.f8D h3 40.Dh6+ Ka5 41.Dxh3 Va2 42.Kd5 c4 43.Kxc4 Vxa4+ 44.Kb3 Vb4+ 45.Kc3 a6 46.De6 Vb5 47.Jd4 Vc5+ 48.Kb3 Vb5+ 49.Jxb5 axb5 50.De1+ 1-0 Bueno,Bark - Tashiro,Alvaro, ch U16 Pan American (3), 1998

14...Sf6-+ Schaefer 15.Sxc7 g6 16.Ve1 b6 17.Sd6+ Kg7 18.Je5 Ve8 19.f4 Sb7 20.Vc1 Vac8 21.Vd1 g5 22.Sb4 gxf4 23.Vxd7+ Kh6 24.Jf7+ Kh5 25.Vxb7 Sd4+ 26.Kf1 Vc1+ 27.Sd1+ Vxd1+ 28.Se1 Vdxe1# 0-1 Zahn,Benno - Schaefer,Paul, GER-ch U10 Willingen (1), 2001

12...Sxd4??+- Fentzahn 13.Sxd8 Jxd8 14.Sh5 g6 15.Jxd4 gxh5 16.Df3+ Jf7 17.Dxh5 d6 18.Ve1 Sd7 19.Je6+ Sxe6 20.Vxe6 Ve8 21.Vxe8+ Kxe8 22.Db5+ Ke7 23.Dxb7 Kd7 24.Dxa7 Vc8 25.a4 Jd8 26.De3 c5 27.Dh3+ Kc7 28.Dxh7+ Kc6 29.Kf1 Va8 30.De4+ d5 31.De8+ Kd6 32.h4 c4 33.h5 c3 34.Dg6+ Je6 35.Dg3+ Kc5 36.Dxc3+ Kd6 37.h6 d4 38.Db4+ Ke5 39.Db5+ Kf6 40.g4 Vd8 41.Df5+ Ke7 42.Dd3 Vh8 43.g5 Jxg5 44.Dxd4 Vh7 45.Dh4 Kf6 46.f4 Vxh6 47.fxg5+ Kg6 48.Dxh6+ Kf5 49.Df6+ Kg4 50.g6 Kh5 51.g7 1-0 Zisakis,Chrysovalantis - Fentzahn,Dirk, Schleswig Holstein-ch U17 VR2 Neumuenster (2), 1997

12...Dxg5??+- Streit 13.Jxg5 Sxd4 14.Ve1 Je5 15.Sh5 g6 16.Vxe5 Kg7 17.Ve7+ Kh6 18.Jf7+ Kg7 19.Jxh8+ 1-0 Hansen,Dirk 1800 - Streit,Roland 1415, Bahn-chT S+W Friedrichroda (7.5), 01.11.1997

WebZdarma.cz