aktualizováno 23.02.2017 19:32:57

line-12:

7...Jxe4 8.0-0 Jxc3? 9.bxc3 Sxc3!? 10.Db3

Bezmála 400 let stará varianta, která dává bílému velmi silný útok a černý musí hrát opravdu přesně aby nespadl do nějaké té pasti, kterých je zde plno. Pokud se ale černý brání přesně, dosáhne vyrovnané hry.

10...Sxd4??
10...Sxa1?
10...d5!
10...Jxd4??
10...0-0??
10...Sa5??
10...Sb4??

10...Sxd4?? NN

11.Sxf7+!
11.Ve1+??

11.Sxf7+! Greco 11...Kf8 

12.Sg5??
12.Ve1??
12.Jxd4??
12.Sh5!

12.Sg5?? Greco 12...Sf6 

13.Vae1
13.Vfe1

13.Vae1 Greco 13...Je7?  13...d6! 14.Sxf6 gxf6 15.Ve8+ Dxe8 16.Sxe8 Kxe8 17.Jd2!+- 14.Sh5

14...Jg6?
14...d5!

14...Jg6? NN 15.Je5! Jxe5 15...Sxe5? 16.Sxd8+-; 15...d5! 16.Sxg6 Se6! 17.f4!+- 16.Vxe5! g6 16...Sxe5?? 17.Df7# 17.Sh6+ Sg7 18.Vf5+!! gxf5?? 18...Df6! 19.Vxf6+ Ke7 20.Df7+ Kd8 21.Ve1 c5 22.De7+ Kc7 23.Sf4#; 18...Ke7? 19.Ve1+ Se5 20.Vexe5+ Kd6 21.Dd5# 19.Df7# 1-0 Greco,Gioacchino - NN, Europe, 1620

14...d5!+- Lagendijk 15.Vxe7!? 15.Ve2! Jg6 (15...Sxg5? 16.Jxg5 g6 17.Db4!+-) 16.Vfe1 Sf5 17.Jd4!+- 15...Dxe7 16.Ve1 Se6 17.Jd4 Sxg5 18.Jxe6+ Kg8 19.Dxd5 Dd6 20.Jd8+ Dxd5 21.Ve8# 1-0 Schippers - Lagendijk,  Amsterdam, 1962

13.Vfe1 Pachon 13...Je7?? 13...d6! 14.Sxf6 gxf6 15.Ve8+ Dxe8 16.Sxe8 Kxe8 17.Jd2!+- 14.Je5?? 14.Vad1! c6 15.Vd6! Jf5 16.Sf4 Se7 17.Sh5 g6 18.Sxg6! hxg6 19.Je5+- 14...Sxg5 15.Sh5 g6 16.Df7# 1-0 Pachon,Adriana - Andino,Gabriela, Pan American-ch U10 Girls Bogota (9), 24.07.2004

12.Ve1??+- Veselý J.12...Je5 13.Jxe5 d5 14.Sa3+ c5 15.Sxd5 Df6 16.Jf3 g6 17.Jxd4 1-0 Veselý,Jiří - Libich,Jan ml., Jihlava, 03.03.1995

12.Jxd4??+/= Mueller 12...Jxd4 13.Dc4 Je6 14.Sxe6 dxe6 15.Sa3+ Kf7 16.Vad1 Sd7 17.f4 Ve8 18.f5 Kg8 19.Sb2 De7 20.f6 gxf6 21.Sxf6 Df7 22.Dg4+ Dg6 23.Dxg6+ hxg6 24.Vxd7 Vac8 25.Vg7+ Kf8 26.Se5# 1-0 Soberski,Mario - Mueller,Martin, Schleswig Holstein-ch U14 Neumuenster (9), 04.1999

12.Sh5! d5! a) 12...De7 13.Sg5 De6 14.Vae1 Je5 15.Dd1 d6 16.Dxd4 c5 17.Df4+ Df5 18.Dd2 Jxf3+ 19.gxf3 Se6 (19...Sd7 20.Dxd6+ Kg8 21.Ve5 Vf8 (21...Dh3 22.Dd5+ Se6 23.Vxe6 Dxf1+ 24.Kxf1 Kf8 25.Df5+ Kg8 26.Df7#; 21...Df8 22.Dd5+ Se6 23.Dxe6+ Df7 24.Dxf7#) 22.Vxf5 Vxf5 23.Dxd7 Vxg5+ 24.Kh1 h6 25.Ve1 c4 26.De6+ Kh7 27.De4+ Kg8 28.Sg6 Ve5 29.Dxe5 c3 30.De8#) 20.Sg4 Dd5 21.Df4+ Sf7 22.Se6 Dxe6 23.Vxe6 Kg8 24.Ve7 Vf8 25.Sh6 gxh6 26.Kh1 d5 27.Vg1+ Sg6 28.Dxh6 Vf7 29.Ve8+ Vf8 30.Vxf8#; b) 12...g6 13.Jxd4 Jxd4 14.Db4+ Kf7 15.Dxd4 Df6! (15...gxh5? 16.Sb2 Vg8 (16...Dg5 17.Dxh8 d6 (17...b6 18.Dxh7+ Kf8 19.f4 Dg4 20.Dh8+ Dg8 21.Dh6+ Kf7 22.Df6+ Ke8 23.Vfe1+ De6 24.Dg7 c5 25.Sf6 d6 26.Vxe6+ Sxe6 27.De7#) 18.Dxh7+ Kf8 19.f4 Dg8 20.Dxc7 Dg6 21.f5 Dg5 22.Dxd6+ Kg8 (22...Kf7 23.Dd5+ Ke8 24.Vae1+ Se6 25.Vxe6+ Kf8 26.Dd6+ Kf7 27.Dd7+ Kf8 28.Vfe1 Dxg2+ 29.Kxg2 Vd8 30.Dg7#) 23.Dd5+ Se6 24.Dxe6+ Kf8 25.Vad1 Ve8 (25...Vd8 26.Vxd8+ Dxd8 27.Sa3+ Kg7 28.Dg6+ Kh8 29.Sb2+ Df6 30.Sxf6#) 26.Sa3+ Kg7 27.Dxe8 Dxg2+ 28.Kxg2 b6 29.Sb2+ Kh6 30.Dg6#) 17.Dd5+ Kg6 18.Vac1! c6 b1) 18...d6? 19.Vxc7+-; b2) 18...Vf8 19.Vc5 Dh4 (19...Vf6 20.Dxh5+ Kg7 21.Vg5+ Kf8 22.Dxh7 Vf7 23.Dh6+ Vg7 24.Dxg7+ Ke8 25.Ve1+ De7 26.Dxe7#) 20.g3 Dg4 21.De5 Kh6 22.f3 Vf5 23.fxg4 Vxe5 24.Vxe5 hxg4 25.Vf6+ Kg7 26.Vg5+ Kh8 27.Vf7#; 19.Dd6+ Kf7 20.Df4+ Kg6 21.Vc3 d5 22.Vg3+ Sg4 23.Ve1 Ve8 24.Vxe8 d4 25.Sxd4 Dxd4 26.Ve6+ Kg7 27.Dxd4+ Kf7 28.Df6+ Kg8 29.Ve7 Vf8 30.Dg7#) 16.Dc4+ De6 17.Dxc7 Dc6 18.Dg3 Vf8 19.Sf3 d5 20.Sh6 Kg8 21.Sxf8 Df6 22.Sh6+-; 13.Jxd4 Jxd4 14.Db4+ Dd6 15.Dxd4 c5 16.Sf4 cxd4 17.Sxd6+ Kg8 18.Vae1 Sf5 19.Ve7 h6 20.Se5 g6 21.Vg7+ Kf8 22.Vxb7+-

11.Ve1+??+/- Tsoleridou 11...Je7 12.Jxd4 0-0 13.Sg5 1-0 Tsoleridou,S - Kafkala,Hr, GRE-ch U12 Girls Chania (6), 04.2003

10...Sxa1? NN Vede k vyhrané pozici pro bílého. 

11.Sxf7+!
11.Sa3??
11.Ve1+?

11.Sxf7+! Greco Jak správně tvrdí teorie, získává bílý neodrazitelný vítězný útok. 11...Kf8 

12.Sg5!?
12.Ve1!
12.Jg5??
12.Sh5?
12.Sa3+??

12.Ve1! Hennes

12...Sxd4
12...Je7
12...Ja5
12...d6!
12...d5
12...Jxd4

12...Sxd4 Detzel 13.Ve8+?? 13.Sh5! g6 (13...d5? 14.Sa3+ Je7 15.Jxd4 g6 16.Df3+ Kg7 17.Sxe7 Vf8! 18.Dc3! Kh6 19.Sxd8 Vf7 (19...Sd7 20.Ve7 Vf4 21.De3 Vxd8 22.Dxf4+ g5 23.Df6+ Kxh5 24.Vxh7+ Kg4 25.h3#) 20.Ve8 Vf8 21.Vxf8 a6 22.De3+ Kg7 23.Sf6+ Kxf8 24.De7+ Kg8 25.Dg7#) 14.Jxd4! De7! a) 14...d5 15.Sh6+ Kf7! (15...Kg8? 16.Sf3! Se6 a1) 16...Jb4 17.Dxb4 c5 18.Dxc5 Se6 19.Jxe6 Df6 (19...Da5 20.Dxa5 Vc8 21.Dxd5 Kf7 22.Jc5+ Kf6 23.Jd7#; 19...Dh4 20.Jc7 Dxh2+ 21.Kxh2 Ve8 22.Vxe8+ Kf7 23.De7#) 20.Jd8 Vxd8 21.Dxd5+ Vxd5 22.Sxd5+ De6 23.Sxe6#; a2) 16...Kf7 17.Sxd5+ Kf6 18.Df3+ Sf5 19.Jxc6 Dxd5 20.Dc3+ Dd4 21.Dxd4+ Kf7 22.Dg7#; a3) 16...Je7 17.Vxe7! c6! 18.Db4 c5 19.Dxc5 Dd6 20.Dxd6 Sd7 21.Vg7#; 17.Jxe6 De7 18.Sxd5 Kf7 19.Jxc7+ De6 20.Sxe6+ Ke7 21.Da3+ Jb4 22.Dxb4+ Kd8 23.Dd6#) 16.Df3+ Kg8 17.Jxc6 bxc6 18.Dc3 d4 19.Dxc6 Kf7 20.Dc4+ Kf6 21.g4! gxh5 22.g5+ Kg6 23.Dd3+ Kf7 24.Db3+ Kg6 25.Ve6+ Kf5 26.Dh3+ Kf4 27.Dh4+ Kf5 28.De4#; b) 14...Je7 15.Df3+ Ke8 (15...Kg8 16.Sh6! De8 17.Jf5! Jxf5 18.Vxe8+ Kf7 19.Dxf5+ Kxe8 20.Df6 d6 21.Sg5 Kd7 22.Sf3 d5 23.Sg4+ Ke8 24.De7#) 16.Jf5! d6 17.Jg7+ Kd7 18.Sg4+ Jf5 19.Jxf5 c6 (19...c5 20.Jxd6+ Kc7 21.Sf4 Dxd6 22.Sxd6+ Kxd6 23.Df6+ Se6 24.Vxe6+ Kd5 25.Se2 Vhe8 26.De5#) 20.Jxd6+ Kc7 21.Jxc8 Vxc8 22.Sf4+ Dd6 23.Sxd6+ Kxd6 24.Dd3+ Kc7 25.Dg3+ Kb6 26.Vb1+ Kc5 27.De5+ Kc4 28.Se2#; c) 14...gxh5?? 15.Sh6#; 15.Vxe7 Jxe7 16.Df3+! Ke8 17.Sg5! Vf8 (17...gxh5? 18.De4 Kf7 19.Dxe7+ Kg8 20.De8+ Kg7 21.Jf5#) 18.De2 Vf7 19.Jf5 gxh5 20.Jxe7 d6 21.Jxc8+ Kd7 22.Db5+ c6 23.Dxb7+ Ke6 (23...Ke8? 24.Jxd6+ Kf8 25.Dxf7#) 24.Dxc6+- 13...Dxe8 14.Sxe8 Kxe8 15.Jg5 Jd8 16.Dd3 Sf6 17.Jxh7 d6 18.Dg6+ Ke7 19.Jxf6 gxf6 20.Dg7+ Jf7 21.Sb2 Vh6 22.h4 Se6 23.g4 Vah8 24.g5 fxg5 25.hxg5 Vh1+ 26.Kg2 Sd5+ 27.Kg3 V8h4 28.Df6+ Ke8 29.Df5 V1h3+ 30.Dxh3 Vxh3+ 0-1 Hennes,Timo - Detzel,Markus, RLPF-op Hauenstein, 1991

12...Je7 Ales Garcia 13.Sg5! 

13...b6??
13...c6
13...d6!

13...b6??+- Ales Garcia 14.Sh5 g6 15.Sxe7+ Dxe7 16.Vxe7 Kxe7 17.De3+ Kf7 18.Jg5+ Kg7 19.De5+ 1-0  Cordes,Mary Ann - Ales Garcia,Marie Isabel, Suedwestfalen-ch U15 Girls GER, 1996

13...c6+- Dang Huyen Anh 14.Sxe7+ Dxe7 15.Vxe7 Kxe7 16.Sh5 d5 17.De3+ Kd7 18.Sg4+ Kc7 19.De7+ Kb6 20.Sxc8 Vaxc8 21.Dc5+ Ka6 22.Da3+ Kb6 23.Db4+ Ka6 24.Jd2 b6 25.Jb3 Sb2 26.a4 Vhe8 Le Bao Phuong - Dang Huyen Anh, VIE-ch U11 Girls Ho Chi Minh (9), 2001 Výsledek ani případné další tahy této partie bohužel neznám.

13...d6! "Amateur6" 14.Sxe7+ 14.Sg8! Vxg8 15.Vxe7! Dxe7 16.Sxe7+ Kxe7 17.Dxg8 Kf6 18.Dd8+ Ke6 19.Dxc7+- 14...Dxe7 15.Vxe7 Kxe7 16.Jg5 Sxd4 17.Dd5 Sf6 18.De4+ Kd8 19.Je6+ Sxe6 20.Dxe6 Vf8 21.f4 a5 22.g4 h6 23.Kg2 Va6 24.Dd5 Vb6 25.f5 Se5 26.h3 Vb2+ 27.Kf3 b6 28.Se6 Vh2 29.Dc6 Ke7 30.Dxc7+ Kf6 31.Dxb6 Vxh3+ 32.Ke4 Vg3 33.Dxa5 Vxg4+ 34.Kf3 h5 35.a4 Vf4+ 36.Kg2 h4 37.Db5 h3+ 38.Kxh3 Vh8+ 39.Kg2 Vh5 40.a5 Vg5+ 41.Kh3 Vf3+ 42.Kh4 Sg3+ 43.Kh3 Sf4+ 44.Kh4 Sg3+ 45.Kh3 Vf2 46.De8 Vh2# 0-1 "Mr Logic" - "Amateur6", Canarias en Red prel 2nd playchess.com (5), 04.05.2004

12...Ja5+- Mrinski 13.Dd5 c6 14.Sa3+ d6 15.Sxd6+ Dxd6 16.Ve8# 1-0 Zeitvogel,Samuel - Mrinski,Evgenij, Baden-ch U12 Weil am Rhein (5), 2001

12...d6! 13.Sh5 Dd7 14.Sg5! Sxd4 15.Jxd4! Jxd4 16.Se7+! Dxe7 17.Vxe7 Kxe7 18.Df7+ Kd8 19.Dxg7 Ve8 20.Sxe8 Kxe8 21.Dxd4+-

12...d5 13.Sxd5 Je7 14.Sa3! c5 15.Sxc5 Se6! 16.Vxe6 Vc8 17.Je5 Ke8 18.Vxe7+ Dxe7 19.Sf7+ Kd8 20.Sxe7+ Kc7 21.Sd5 Vb8 22.Db4 Sxd4 23.Dd6+ Kc8 24.Se6#

12...Jxd4 13.Jxd4 d5! 13...Sxd4? 14.Sh5 g6 (14...d5 15.Dxd5! Dd7 16.Sa3+ c5 17.Dxd4! b6 18.Dd6+! Kg8 19.Ve8+ Dxe8 20.Sxe8 h6 21.Sg6 Sg4 22.Dd5+ Se6 23.Dxa8+ Sc8 24.Dxc8#) 15.Sh6+ Sg7 16.Dc3! Sxh6 17.Dxh8+ Kf7 18.Dxh7+! Sg7 19.Dxg6+! Kg8 20.Ve8+ Dxe8 21.Dxe8+ Kh7 22.Sg6+ Kh6 23.Se4 Kg5 24.Dg6+ Kh4 25.g3+ Kh3 26.Dh5# 14.Df3 Sxd4 15.Sxd5+ Df6 16.Dxf6+ Sxf6 16...gxf6 17.Sh6# 17.Sa3+ Se7 18.Vxe7! Se6 19.Sxe6 b6! 20.Vxc7+ Ke8 21.Vxg7 h6 22.f4 b5! 23.Sb4! a5 24.Sc5! Va6 25.f5 Kd8 26.Vd7++-

12.Jg5?? Svobodová  

12...Jxd4!
12...Sxd4?

12...Jxd4!-+ Hlávková 13.Sa3+ d6 14.De3 h6 15.Jh7+ Kxf7 16.Df4+ Sf5 17.Ve1 d5 18.Ve5 Vxh7 19.Vxf5+ Jxf5 20.Dxf5+ Kg8 21.De6+ Kh8 0-1 Svobodová,Radka - Hlávková,Tereza, CZE-ch U12 Girls Světlá nad Sázavou (5), 1998

12...Sxd4?-+ Rosenbaumová 13.Sg6 Df6 14.Jxh7+ Ke7 15.Jxf6 Kxf6 16.Df7+ Ke5 17.Sf4# 1-0 Sabolová,Gabriela - Rosenbaumová,Anna, op Girls Volyně, 2003

12.Sh5?-/+ Fernandez Velasco 12...d5 13.Jg5 g6 14.Df3+ Ke7 15.Ve1+ Kd6 16.Jf7+ Kd7 17.Sg4# 1-0 Fernandez Velasco,Climent Andrea - Munoz Angel,Anabel, ESP-ch U12 Girls Oropesa del Mar (2), 01.07.2001

12.Sa3+?? Papamihail 12...d6 viz 11.Sa3

11.Sa3?? Michel 11...d6 12.Sxf7+ Kf8 

13.Ve1??
13.Vxa1!

13.Ve1?? Michel 13...Sd7 14.Je5 

14...Jxd4??
14...Jxe5??
14...Sxd4!

14...Jxd4?? Hostettler 15.Dxb7 Vc8?? 15...Je2+!-+; Alster uvádí ve svém komentáři k této partii i variantu 15...Vb8?? 16.Jxd7+?? a bílý prý vyhraje. To je ovšem těžký omyl. Černý totiž hraje 16....Kxf7 s vyrovnáním, např. 17.Jxb8 Dxb8 18.Dd5+ Kf6 19.Vxa1 s přibližně vyrovnanou koncovkou. Bílý ale vyhraje stejným způsobem jako v partii: 16.Sxd6+! cxd6 17.Jxd7+ Dxd7 18.Dxd7+- atd. 16.Sxd6+! cxd6 17.Jxd7+ Kxf7 18.Je5+ Kf6 19.Df7+ Kg5 20.Dxg7+ Kf5 21.g4+ Kf4 22.Jd3+ Kf3 23.Ve3# 1-0 Michel,A - Hostettler,  Bern, 1958

14...Jxe5??-+ Gossmann 15.Vxe5 Sxd4 16.Ve4 Df6 17.Dg3 Sc5 18.Sc4 Da1+ 19.Sf1 h6 20.Sxc5 dxc5 21.Dxc7 Dd1 22.Dxc5+ Kg8 23.Vd4 Db1 24.Vxd7 Kh7 25.De7 Vhg8 26.g3 Vae8 27.Dh4 Ve1 28.Dh3 Vf8 29.Vd2 Df5 30.g4 Df3 31.Dxf3 Vxf3 32.Kg2 Va3 33.Sd3+ Kg8 34.Sc4+ Kf8 35.Vd8+ Ve8 36.Vd7 Ve7 37.Vd8+ Ve8 38.Vd7 Vb8 39.Vf7+ Ke8 40.Vxg7 b6 41.Vg8+ Kd7 42.Vxb8 Kc7 43.Vh8 Va4 44.Sb3 Vxg4+ 45.Kf1 Vh4 46.Vh7+ Kb8 47.Kg2 Vg4+ 48.Kh3 Vg6 49.f3 Vf6 50.Sd5 Vd6 51.Se4 Vd2 52.Vxh6 Vxa2 53.f4 Va4 54.Ve6 Kc7 55.Kg4 Kd7 56.Sf5 b5 57.h4 Vc4 58.h5 a5 59.Va6+ Ke7 60.Vxa5 b4 61.h6 b3 62.h7 b2 63.h8D 1-0 Weise,Lisa - Gossmann,Anna Maria, GER-chT U14 Girls Greifswald (7), 12.2001

14...Sxd4!-+

13.Vxa1! Papamihail 13...Df6 

14.Sd5!
14.Sh5??

14.Sd5!-/+ Papamihail 14...Jxd4 15.Jxd4 Dxd4 16.Ve1 1-0 Papamihail,Hristos - Pashos,G, op 3rd Patras (3), 18.07.2001

14.Sh5??-+ Edes 14...g6 15.Je5 Jxe5 16.dxe5 Dxe5 17.Sd1 De1# 0-1 Edes,Zsofia - Sevčíková,Zuzana, SVK-ch U10 Girls Bratislava (4), 24.02.2002

11.Ve1+?+/= Schweiger 11... Je7 12.Sxf7+ Kf8 13.Je5 Sxd4 14.Sh5 d5 15.Df3+ Jf5 16.Sa3+ c5 17.Jd3 g6 18.Jxc5 Kg7 19.Sg4 Ve8 20.Vd1 De7 21.g3 De5 22.Jb3 Sxf2+ 23.Dxf2 De3 24.Sxf5 Dxf2+ 25.Kxf2 Sxf5 26.Vxd5 Se6 27.Sb2+ Kg8 28.Vc5 Sxb3 29.axb3 Vac8 30.b4 Vxc5 31.bxc5 Vc8 32.Sd4 Kf7 33.Ke3 Ke6 34.Ke4 a5 35.g4 a4 36.Kd3 Kd5 37.Kc3 Vxc5+ 38.Kd3 Vc4 39.Sa1 b5 40.h3 b4 0-1 Schweiger,M (1730) - Hartinger,Heinz, ch Gleisdorf (2), 1996

10...Jxd4?? Maul

11.Dxc3!
11.Sxf7+?
11.Jxd4?

11.Dxc3! Schoneberg 11...Jxf3+ 12.Dxf3 0-0 

13.Ve1!?
13.Sb2
13.Dg3?

13.Ve1!?+- Schoneberg 13...d6 14.Sg5 Dd7 15.Se7 1-0 Schoneberg - Maul, Germany, 1963

13.Sb2 Veselý J. 13...d6? 14.Dg3! g6 

15.Dc3!
15.Df4?

15.Dc3! 1-0 Veselý,Jiří - Veselý,Pavel, Jihlava, volná partie, 10.02.1992

15.Df4? Van Keeken 15...d5 16.Sxd5 g5 17.Dd4 1-0 Van Keeken,Roland - Mahomedradja,Sharief, NED-ch U12 Hengelo (6), 29.04.2002

13.Dg3?+- Kneis 13...Df6 14.Sg5 Dg6 15.Sd3 f5 16.Sc4+ Kh8 17.Vfe1 c6 18.Da3 d6 19.Se7 Ve8 20.Sxd6 Sd7 21.Vad1 a6 22.Se7 1-0 Kneis,Harald - Kaupp,Dieter, Baden-ch AT2 Karlsruhe (4), 19.04.2003

11.Sxf7+?+- Raczko 11...Kf8 12.Jxd4 Sxd4 13.Ve1 Sxf2+ 14.Kxf2 Df6+ 15.Kg1 d5 16.Dxd5 Se6 17.Sxe6 g6 18.Sh6+ Dg7 19.Dc5+ Ke8 20.Sg8+ De5 21.Vxe5+ Kd7 22.Vd1+ Kc8 23.Ve8# 1-0 Raczko,Peter - Federic,Pavol,  Slovan op Bratislava, 1993

11.Jxd4?+- Benndorf 11...d5 12.Dxc3 dxc4 13.Sa3 Df6 14.Vfe1+ Se6 15.Dxc4 0-0-0 16.Jxe6 fxe6 17.Vac1 Vd7 18.Vxe6 Df7 19.h3 Vhd8 20.Vce1 Vd2 21.Dh4 g5 22.Dxg5 Dxf2+ 23.Kh1 h6 24.Dg4 h5 25.Dg5 V2d5 26.Dg6 Vd1 27.Sb4 c5 28.Sc3 V1d3 29.V6e2 Df8 30.Sf6 Dd6 31.Df5+ Dd7 32.Dxc5+ Kb8 33.Sxd8 Vxh3+ 34.Kg1 Ka8 35.Ve8 b6 36.Sxb6+ Kb7 37.V1e7 Vd3 38.Vxd7+ Vxd7 39.Dc8+ Kxb6 40.Ve6+ 1-0 Benndorf,Sarah - Van der Raadt,Jori, Stork YM op Hengelo (4), 08.2004

10...0-0?? Kribi

11.Dxc3!
11.Sg5??
11.Sxf7+??

11.Dxc3! El Amri

11...d5!
11...Ve8?
11...d6?

11...d5! Kribi

12.Sb3
12.Sb5!
12.Sd3?

12.Sb3 Amri

12...Se6?
12...Sf5
12...Ve8!?

12...Se6? Kribi

13.Dd3?
13.Ve1!
13.Sa3!?

13.Dd3? El Amri

13...Df6??
13...Sxd3

13...Df6??+- Kribi 14.Sc2 g6 15.Sh6 Vfe8 16.Vfe1 Jb4 17.Db3 Jxc2 18.Dxc2 Vac8 19.Dd2 c6 20.Dg5 Dxg5 21.Jxg5 b6 22.Jxe6 fxe6 23.Vab1 c5 24.dxc5 bxc5 25.f4 Ve7 26.Sg5 Vf7 27.Vxe6 c4 28.Vd6 Vf5 29.g4 Vf7 30.Vxd5 c3 31.Vc1 c2 32.Vd8+ Vxd8 33.Sxd8 Vxf4 34.Vxc2 Vxg4+ 35.Kf2 Vf4+ 36.Kg3 Vd4 37.Sg5 Va4 38.Vf2 Va3+ 39.Vf3 Vxa2 40.Sh6 Va3 41.Vxa3 1-0 El Amri,Nawal - Kribi,W, Wch U10 Girls Mamaia (8), 1991

13...Sxd3-+ Heller 14.Ve1 Se4 15.Jg5 Jxd4 16.Jxe4 Jxb3 17.axb3 dxe4 18.Se3 b6 19.Vad1 De7 20.f3 Vad8 21.fxe4 Vxd1 0-1 Thomas,Michael Burgin - Heller,Wayne, CServe email, 1997

13.Ve1!+- Schimmel 13...h6 14.Je5 Dd6 15.a4 Db4 16.Dxb4 Jxb4 17.Sa3 a5 18.Ve3 Vfe8 19.Vae1 c6 20.Jd3 Ja6 21.Je5 Jc7 22.Jxc6 Vac8 23.Je7+ Vxe7 24.Sxe7 Ve8 25.Sd6 Vc8 26.Sxc7 Vxc7 27.h4 Vd7 28.Vxe6 fxe6 29.Vxe6 Kf7 30.Ve5 Kf6 1-0 Schimmel,Ulrike - Neumann,Tanja, GER-chT U14 Girls Lingen (7), 27.12.2002

13.Sa3!?+- Volz 13...Ve8 14.Sc2 g6 15.De3 Df6 16.Vad1 Sf5 17.Db3 Sxc2 18.Dxc2 De6 19.Vfe1 Dd7 20.Dd2 Vxe1+ 21.Vxe1 Ve8 22.Vb1 Vb8 23.Dh6 f6 24.Vxb7 Ve8 25.Df4 Ve4 26.Dxc7 Dxc7 27.Vxc7 Jxd4 28.h3 Jxf3+ 29.gxf3 Ve2 30.Vxa7 Vxa2 31.Va8+ Kf7 32.Vf8+ Kg7 33.Se7 Va6 34.Kg2 Ve6 35.Sc5 Vc6 36.Sa3 Vc3 37.Va8 d4 38.Sb2 Vd3 39.Vd8 Kh6 40.Vxd4 Vxd4 41.Sxd4 f5 42.Kg3 Kh5 43.Sf6 h6 44.f4 g5 45.fxg5 hxg5 46.Sxg5 Kxg5 47.f4+ Kh5 48.h4 Kg6 49.Kf3 Kh5 50.Ke3 Kg4 51.Kd4 Kxf4 52.h5 Kg5 53.Ke5 Kxh5 54.Kxf5  Volz,Daniel - Cofman,Veaceslav, Baden talent U10 Karlsruhe (2), 23.04.2003 Výsledek ani případné další tahy této partie bohužel neznám.

12...Sf5+- Svensson 13.Sf4 Vc8 14.Vfe1 Df6 15.Sxd5 Jd8 16.Se5 De7 17.Sxg7 Dd6 18.Sxf8 Dxf8 19.Dc5 Dg7 20.Ve8+ 1-0 Laux,Philipp - Svensson,Tim, GER Nord-chT U13 Germany, 1995

12...Ve8!?+-

12.Sb5! Hrouda nebo Konijn

12...Sd7!
12...Df6

12...Sd7! Nový nebo Wakkee

13.Sa3!
13.Sd3?
13.Dc5?
13.Db3?
13.Sxc6?

13.Sa3!+- Hrouda 13...Ve8 14.Vfe1 a6 15.Vxe8+ Sxe8 16.Sd3 Df6 17.Ve1 Sd7 18.Dc2 Kh8 19.De2 Se6 20.Sc1 Jxd4 21.Jxd4 Dxd4 22.Sb2 Dh4 23.De5 Df6 24.Dh5 1-0 Hrouda,J - Nový,Václav, opB Klatovy, 1996

13.Sd3?+- Konijn 13...f6 14.Db3 Sg4 15.Jd2 Jxd4 16.Dxb7 Se2 17.Sxe2 Jxe2+ 18.Kh1 Ve8 19.Sa3 d4 20.Vfe1 d3 21.Df3 Vb8 22.Sc5 Vb2 23.Se3 De7 24.Dd5+ De6 25.Dxd3 Vxa2 26.Vxa2 Dxa2 27.Dxe2 f5 28.Dh5 Ve5 29.Jf3 Ve7 30.Dxf5 Vf7 31.Dc8+ Vf8 32.Dxc7 Dd5 33.Dg3 1-0 Konijn,Rob - Wakkee,Colijn,  op The Hague (1), 1996

13.Dc5?+- Ruygrok 13...Je7 14.Sxd7 Dxd7 15.Je5 Dd8 16.Sa3 Ve8 17.Vac1 c6 18.Vb1 b6 19.Dc3 c5 20.dxc5 d4 21.Dc4 Dd5 22.Dxd5 Jxd5 23.cxb6 axb6 24.Jc4 Vec8 25.Jd6 Vc6 26.Jb5 Jc3 27.Jxc3 dxc3 28.Vb3 c2 29.Ve3 h6 30.Vc1 b5 31.Kf1 Va4 32.Sb2 Vxa2 33.Vc3 Vxc3 34.Sxc3 Va4 35.Vxc2 Vc4 36.Vc1 Vh4 37.h3 Va4 38.Vb1 Vc4 39.Sd2 Vc5 40.Ke2 f5 41.Kd3 Vd5+ 42.Kc3 Kf7 43.Se3 g5 44.g3 Ke6 45.Vb4 Kd7 46.Vd4 Kc6 47.Vxd5 Kxd5 48.Kd3 b4 49.Sd4 h5 50.Sf6 g4 51.h4 Ke6 52.Sg5 Kd5 53.Se7 b3 54.Kc3 Ke4 55.Sg5 Kf3 56.Se3 Ke2 57.Kxb3 Kd3 58.Kb4 Ke4 59.Kc4 Ke5 60.Kc5 Ke6 61.Sf4 Ke7 62.Kd5 Kf6 63.Kd6 1-0 Ruygrok,Dennis - Eimers,Nathalie, NED U14 op Hengelo (3), 10.08.1999

13.Db3?+- Gaier 13...a6 14.Sxc6 Sxc6 15.Je5 Vb8 16.Dg3 g6 17.Sg5 f6 18.Jxc6 bxc6 19.Sf4 Vb7 20.Vab1 Vxb1 21.Vxb1 Ve8 22.Sxc7 De7 23.h3 De4 24.Vb8 Vxb8 25.Sxb8 Kg7 26.Dc7+ Kg8 27.Dxc6 Db1+ 28.Kh2 Dxb8+ 29.g3 Db2 30.Dxd5+ Kg7 31.Kg2 f5 32.a4 Db4 33.Dd7+ Kh6 34.d5 De4+ 35.Kh2 De1 36.Da7 De5 37.Dc5 f4 38.Df8+ Kg5 39.h4+ Kg4 40.gxf4 Dd4 41.Dc8+ Kh5 42.Kg3 Dd3+ 43.f3 Df1 44.Dg4+ Kh6 45.Dg5+ Kg7 46.De7+ Kh6 47.Df8+ Kh5 48.Dc5 De1+ 49.Df2 Dd1 50.De3 Dxa4 51.d6 Dd7 52.De7 Dxe7 53.dxe7 1-0 Gaier,Richard - Mahi,Sebastian, Sachsen-ch U12 Sebnitz (3), 04.2002

13.Sxc6?+- Le Hoang Nhat 13...Sxc6 14.Je5 Sd7 15.Jxd7 Dxd7 16.Sf4 Vfc8 17.Vfc1 c6 18.Dg3 De6 19.Vab1 b5 20.h3 Df6 21.Se5 Dg6 22.Dxg6 hxg6 23.Vc5 a5 24.Vbc1 Va6 25.Vxb5 Ve8 26.Vb8 Vxb8 27.Sxb8 a4 28.Sc7 a3 29.Kf1 Va4 30.Sb6 Vb4 31.Sc5 Vb2 32.Sxa3 Vxa2 33.Sd6 Va4 34.Vxc6 Vxd4 35.Ke2 f5 36.Vc7 g5 37.Ke3 Ve4+ 38.Kf3 g4+ 39.hxg4 Vxg4 40.Vd7 Vd4 41.Se5 Vg4 42.Vxd5 g6 43.Vd4 Vg5 44.Sf6 Vh5 45.Vh4 Kf7 46.Vxh5 gxh5 1-0 Le Hoang Nhat - Nguyen Binh Phuong,Khang, Phu Dong festival U11 Girls 6th Phu Dong (7), 08.2004

12...Df6+- Acher 13.Sg5 De6 14.Vfe1 Dd7 15.Je5 Dd6 16.Jxc6 bxc6 17.Se7 Dg6 18.Sxf8 Kxf8 19.Sxc6 Vb8 20.Ve8# 1-0 Heinz,Timothee - Acher,Adrien, FRA-chT U18 9798 France (11), 1997

12.Sd3? Kalb 12...Sg4 

13.Sc2?
13.Sxh7+??
13.Je5!

13.Sc2?+- Kalb 13...h6 14.Sb2 Df6 15.Je5 Jxe5 16.dxe5 Dg5 17.Dg3 Vfe8 18.h3 Dd2 19.Dd3 Dxd3 20.Sxd3 Se6 21.Vac1 c6 22.f4 g6 23.f5 gxf5 24.Sxf5 Sxf5 25.Vxf5 Ve6 26.Vcf1 Vf8 27.Sa3 Vc8 28.Sd6 Vg6 29.Vxf7 c5 30.V1f6 Vxf6 31.Vxf6 c4 32.e6 c3 33.e7 c2 34.Vf8+ Vxf8 35.exf8D+ Kh7 36.Df7+ Kh8 37.Se5# 1-0 Kalb,Jos - Zult,M, Hengelo op U12 Hengelo (4), 1993

13.Sxh7+??=/+ Wimmerová 12...Kxh7 14.Jg5+ Kg8 15.Dd3 g6 16.Dg3 Sh5 17.Jh3 Kh7 18.Jg5+ Kg8 19.Df4 Dd6 20.De3 Df6 21.Jh7 Kxh7 22.Dh6+ Kg8 23.Ve1 Vfe8 24.Vf1 Dg7 25.Dxg7+ Kxg7 26.Sb2 Ve2 27.Sc3 Vae8 28.h3 g5 29.Kh2 Vc2 30.Se1 Jxd4 31.Kg1 Se2 32.a3 Sxf1 33.Kxf1 Vc4 34.a4 Jc2 35.Vd1 Vxe1+ 36.Vxe1 Jxe1 37.Kxe1 Vxa4 0-1 Wimmerová,L - Kohoutová,Rozálie, op Girls Světlá nad Sázavou (7), 1997

13.Je5!+-

11...Ve8?+- Szvetits 12.Ve1 Vxe1+ 13.Dxe1 h6 14.Sb2 d5 15.Sd3 Sg4 16.Je5 Jxe5 17.Dxe5 Dd7 18.Ve1 Se6 19.f4 Kf8 20.Sa3+ Kg8 21.f5 Ve8 22.fxe6 Vxe6 23.Dg3 Vxe1+ 24.Dxe1 Da4 25.Db4 Dd1+ 26.Sf1 b6 27.Dc3 c5 28.dxc5 d4 29.Dc4 Dd2 30.Sc1 Dd1 31.c6 Dg4 32.c7 Dc8 33.Sf4 1-0 Sprenger,Wendelin - Szvetits,R, AUT-ch U10 Schladming (6), 1994

11...d6? Abdel Salam 

12.Sb2?
12.d5?
12.Sg5!

12.Sb2?+- Algelda 12...d5 13.Sd3 h6 14.Vae1 Se6 15.Ve3 Dd7 16.Sb5 Vad8 17.Je5 Dc8 18.Sxc6 bxc6 19.Sa3 f5 20.Sxf8 Vxf8 21.Jxc6 Dd7 22.Vfe1 Vf6 23.Jxa7 f4 24.Ve5 Sh3 25.Dxh3 Df7 26.Dd3 f3 27.Ve8+ Df8 28.Vxf8+ Kxf8 29.g3 1-0 Algelda,Nibal - Abdel Salam,Nazima, Arab-ch (Women) 4th Beirut (8), 2000

12.d5?+- Jurikova 12...Je7 13.Sg5 f6 14.Sf4 Kh8 15.Vfe1 b6 16.h3 Sb7 17.Dd3 Vf7 18.Sb3 Dd7 19.Sc2 f5 20.g4 Vaf8 21.Jh4 g6 22.Dd4+ Kg8 23.Sh6 Vd8 24.Ve2 fxg4 25.hxg4 Sc8 26.Vae1 Sa6 27.Ve3 Jc8 28.Ve6 Je7 29.Jxg6 Jxg6 30.Sxg6 hxg6 31.Vxg6+ Kh7 32.Vee6 Vg8 33.Sg7 Vgxg7 34.Vh6+ Kg8 35.Veg6 Sc8 36.Vh4 De7 37.Vh3 Sxg4 38.Vxg4 Vxg4+ 39.Dxg4+ Vg7 40.Dxg7+ Kxg7 41.Vg3+ Kf6 42.Vf3+ Kg5 43.Vg3+ Kf4 0-1 Jurikova,Katarina - Szencziova,Emese, SVK-ch U14 Girls Bratislava (6), 24.02.2002

12.Sg5!+-

11.Sg5?? +/- Veselý J. 11...De8 12.Dxc3 d6 13.Vfe1 Dd7 14.Ve2 d5 15.Sb5! Ve8 16.Vae1! Vxe2 17.Vxe2 f6 18.Sf4 a6 19.Sxc6 bxc6 20.Je1 Sb7 21.Jd3 Vf8 22.Jc5 Df5!? 23.Sxc7 Db1+ 24.De1 Db5 25.Ve8! Sc8 26.Sd6 1-0 Veselý,Jiří - Veselý,Pavel, Jihlava, volná partie, 20.11.1995

11.Sxf7+??= Ceregido 11...Vxf7 12.Jg5 Sxa1 13.Ve1 d5 14.Sa3 Jxd4 15.Dxd5 Se6 16.De4 Dxg5 17.Vxa1 Df4 18.Dd3 Dxf2+ 19.Kh1 Sd5 20.Dh3 Df1+ 0-1 Ceregido,Francisco - Abduca,Ricardo, Amistad op Chivilcoy (3), 15.11.1999

10...Sa5?? Ardisson 11.Sxf7+ Kf8 12.Sg5 Je7

13.Je5!
13.Vfe1!?
13.Vae1!?

13.Je5! Benard  

13...d5??
13...b6??
13...d6??
13...Sc3!

13...d5??+- Ardisson 14.Sxd5 Dd6 15.Sf7 h6 16.Sg6 Se6 17.Df3+ Jf5 18.Sxf5 Sxf5 19.Dxf5+ Kg8 20.Df7+ Kh7 21.Se3 Vhf8 22.Dh5 Sc3 23.Dg4 Sxa1 24.Vxa1 Vf6 25.De4+ Kg8 26.Dxb7 a6 27.Vc1 Kh7 28.Vxc7 Vg8 29.Vc6 Dd8 30.Vxf6 Dxf6 31.Jg4 De6 32.Db1+ Kh8 33.h3 h5 34.Je5 g6 35.De4 a5 36.d5 Df6 37.Sg5 Dg7 38.d6 Kh7 39.d7 Vf8 40.d8D Vxd8 41.Sxd8 Dg8 42.Sxa5 Dg7 43.Sb6 Df6 44.Db7+ Dg7 45.Dxg7+ Kxg7 46.a4 Kf6 47.a5 Kxe5 48.a6 g5 49.a7 Kf4 50.a8D g4 51.hxg4 hxg4 52.De8 Kg5 53.Df8 1-0 Benard,Leo - Ardisson,Edouard, FRA-chT U18 FRA (7), 1996

13...b6??+- Polchlopek 14.Sh5 d5 15.Df3+ Sf5 16.Sxe7+ Dxe7 17.Dxf5+ Kg8 18.Sf7+ Kf8 19.Jd7+ Dxd7 20.Dxd7 1-0 Sobas,R - Polchlopek,A, POL-ch sf U16 Girls Werynia, 1997

13...d6??+- Schneider 14.Sg6 d5 15.Df3+ Kg8 16.Df7# 1-0 Zikeli,Julia - Schneider,Benjamin, Hohenloher op 10th Forchtenberg (4), 19.06.2003

13...Sc3!+- 

13.Vfe1!? Schuepferling 13...Sxe1 14.Vxe1 d6 15.Sxe7+ Dxe7 16.Vxe7 Kxe7 17.Jg5 Sf5 18.De3+ 

18...Kf6??
18...Kd7?
18...Kd8!

18...Kf6??+- Franz 19.Df3 Kxg5 20.h4+ Kf6 21.Sd5 h5 22.Df4 g6 23.Dg5+ Kg7 24.Sxb7 Vae8 25.f3 Ve1+ 26.Kf2 Vhe8 27.Sa6 Vb1 28.Sc4 Schuepferling,Thomas - Franz,Arthur, Mittelfranken-ch U15 Germany (3), 1997

18...Kd7?+- Jorgensen 19.d5 c6 20.Se6+ Sxe6 21.Dxe6+ Kc7 22.De7+ Kb6 23.Dxd6 Vad8 24.Db4+ Ka6 25.d6 Vhe8 26.f4 h6 27.Jf7 Vd7 28.Je5 Vdd8 29.d7 Ve6 30.Dc4+ 1-0 Lomo,Markus 2043 - Jorgensen,Michael 2290,  Eikrem mem Gausdal (3), 01.08.2000

18...Kd8!+-

13.Vae1!?+- Lomo 13...Sxe1 14.Vxe1 viz 13.Vfe1!? 

10...Sb4?? Kovařík 11.Sxf7+ Kf8 

12.Sg5!?
12.Jg5??
12.d5!

12.Sg5!?+- Letáček 12...Je7 13.Vfe1 Sd6 14.Je5 b6 15.Ve3 Sb7 16.Vae1 a5 17.a4 Sb4 18.V1e2 Sa6 19.Sc4 Sxc4 20.Dxc4 d5 21.Db3 Dd6 22.Sxe7+ Dxe7 23.Jg6+ hxg6 24.Vxe7 Sxe7 25.Dxd5 Vd8 26.Df3+ Sf6 27.g3 Vxd4 28.Da8+ Vd8 29.Dc6 Vc8 30.Dd7 Vd8 31.Dxc7 Vh5 32.Dxb6 Vhd5 33.Kg2 V8d7 34.De3 Ve7 35.Df3 Ved7 36.Ve3 Vd8 37.De4 Vd4 38.Dxg6 Vxa4 39.Ve6 Sd4 40.Df5+ Kg8 41.Ve2 Vf8 42.Dd5+ Kh8 43.Dd7 Va3 44.Dxd4 1-0 Letáček,Ondřej - Kovařík,A , CZE-ch U14 Chrudim (2), 1993

12.Jg5??+/- Hinzelin 12...De7 13.Sa3 Dxg5 14.Sxb4+ d6 15.Vfe1 Sd7 16.Sc3 b6 17.Ve3 Se8 18.Vf3 Je7 19.Sg6+ 1-0 Hinzelin,Sandy - Rivoalan,Elodie, FRA Cup mixed Guingamp (4), 1999

12.d5!+-

WebZdarma.cz