aktualizováno 14.04.2017 09:08:19

line-11a:

Matulovicova varianta

7...Jxe4 8.0-0 Jxc3? 9.bxc3 Sxc3!? 10.Sa3? d6?

V případě této obrany bílý také získá rozhodující výhodu, jak ukazují následující rozbory.

11.Vc1!
11.Sxf7+??
11.Db3??
11.Da4??
11.d5?

11.Vc1! Sokolov

11...Sa5!
11...Sb4??

11...Sa5! Matulovic

12.Da4!
12.d5?
12.Db3?

12.Da4! Sokolov

12...a6?
12...Sd7!
12...0-0?
12...b6??
12...d5??
12...Sb6?

12...a6? Matulovic 13.Sd5 Sb6 

14.Vxc6!?
14.Sxc6+?
14.Vfe1+!

14.Vxc6!? Sokolov 

14...Sd7??
14...bxc6??
14...0-0!

14...Sd7?? Matulovic 15.Ve1+ Kf8 16.Vxd6 Zde končí rozbor Kerese s hodnocením: Bílý vyhraje. 16...cxd6 17.Sxd6+ Kg8

18.Jg5
18.Sxf7+!

18.Jg5 Sokolov - Matulovic, Jugoslávie, 1953 Další případné tahy této partie bohužel neznám. Bílý stojí jasně na výhru.

18.Sxf7+! Stadler 18...Kxf7 

19.Je5+!
19.Db3+

19.Je5+!+- Stadler (1-0, Molde,Anders - Segalla,Jose Getulio Martin ICCF Jubilee Email P004, email, 2001) 19...Kf6 20.Jxd7+ Kg6 21.Dc2+ Kh6 22.Je5 Vf8 23.Dd2+ g5 24.h4 Vf5 25.Se7 1-0 Stadler,Brigita 2050 - Erler,Mark 2200, Mittelfranken Germany, 1985

19.Db3++- Sinner 19...Kg6 20.Je5+ 1-0 Sinner,Martin - Landenberger,Anja, op Bad Mergentheim, 1989

14...bxc6??+- Hoffmann 15.Dxc6+ Sd7 16.Ve1+ Kf8 17.Dxa8 Dxa8 18.Sxa8 g6 19.Sd5 Kg7 20.Ve7 Se8 21.Sb3 h6 22.Sb2 Kf6 23.Ve1 Vg8 24.d5+ Kf5 25.Sc2+ Kg4 26.h3+ Kh5 27.g4# 1-0 Luft,Dennis - Hoffmann,Ben, Ruhrgebiet-ch U14 Muelheim (4), 04.2003

14...0-0!+-

14.Sxc6+?+/- Marn 14...bxc6 15.Dxc6+ Sd7 16.Vfe1+ Kf8 17.Dd5 Se6 18.Dh5 Sxa2 19.Jg5 Df6 20.Jxh7+ Vxh7 21.Dxh7 g6 22.Dh6+ Kg8 23.Dd2 Sd5 24.Vcd1 Kg7 25.De3 Vh8 26.Sb2 Dh4 27.h3 Vh5 28.Dd3 Vg5 1/2 Marn,A 1795 - Cebasek,Jaka 1650,  opJ rapid Kranj (3), 1995

14.Vfe1+! Kf8 15.Je5!+-

12...Sd7! Braskin  

13.d5!
13.Sb5?

13.d5! Maciejewski

13...Je5!
13...a6??
13...Sb6?

13...Je5! Braskin 14.Dxa5 Jxf3+ 15.gxf3 

15...Sh3??
15...0-0!

15...Sh3??+- Braskin 16.Vfe1+ Kf8 17.Dd2 Df6 18.Sf1 Sxf1 19.Vxf1 Dxf3 20.Vc3 Dg4+ 21.Vg3 Df5 22.Dc3 Dxd5 23.Dxg7+ Ke7 24.Ve1+ Kd7 25.Dg4+ Kd8 26.Dh4+ Kc8 27.De7 Dc6 28.Sb2 Vd8 29.Sf6 1-0 Maciejewski,Roman - Braskin,Ivo, EU-ch GT251 ICCF corr, 1986

15...0-0!+/- Strijbos 16.Kh1 Dh4 17.Dd2 Df6 18.Se2 Sb5 19.Sb2 Df5 20.Vg1 Vfe8 21.Sxb5 Dxf3+ 22.Vg2 Ve4 23.Dd3 Df5 24.Sxg7 a6 25.f3 Vf4 26.Sh6+ 1-0 Bergen,M - Strijbos,Egbert, op U20 Hengelo (7), 1993

13...a6??+- Kemlitz 14.dxc6 b5 15.cxd7+ Dxd7 16.Dxa5 bxc4 17.Vfe1+ Kf8 18.Vxc4 c6 19.Vce4 g6 20.Sc1 d5 21.Sh6+ Kg8 22.Dc3 1-0 Brammertz,Alex - Kemlitz,Guenter, NRW-chT 9192 U18 Germany, 1991

13...Sb6? Volkhausen 14.dxc6 Sxc6 

15.Db3?
15.Vfe1+!

15.Db3?+/- Korn 15...0-0 16.Sb2 Dd7 17.Dc3 Dg4 18.h3 Dg6 19.Sd3 Dh6 20.Dd2 Dxd2 21.Jxd2 Vae8 22.Vc4 Ve6 23.Vh4 Vh6 24.Vxh6 gxh6 25.Je4 Sxe4 26.Sxe4 Ve8 27.Ve1 Ve6 28.Kf1 Sa5 29.Ve3 Sd2 30.Ve2 Sf4 31.Sd5 Vg6 32.Ve8# 1-0 Korn,David - Volkhausen,Tobias, NRW holiday U13 Wewelsburg, 1994

15.Vfe1+!+- Krska 15...Kf8 16.Db3 Df6 17.Sb2 Df4 18.Dc3 Dg4 19.h3 Dg6 20.Sd3 Dh6 21.Sc2 f6 22.Vcd1 Ve8 23.Vxe8+ Kxe8 24.Ve1+ Kd8 25.Sf5 Dh5 26.g4 Dxh3 27.Se4 Dxg4+ 28.Kf1 Sxe4 29.Ke2 Sxf3+ 30.Dxf3 Ve8+ 31.Kd2 Dxf3 0-1 Krska,Vojtěch - Láznička,Viktor, Czech Fed-ch U10 Světlá nad Sázavou (4), 1997

13.Sb5? Nguyen Ngoc Anh 

13...0-0??
13...Sb6

13...0-0??+- Do Hanh Nguyen 14.Sxc6 bxc6 15.Dxa5 Df6 16.Dg5 De6 17.Vc2 Vae8 18.Sb2 d5 19.h3 De4 20.Vd2 Ve6 21.Ve1 Dg6 22.Dxg6 fxg6 23.Vxe6 Sxe6 24.Je5 Vc8 25.Jxc6 Kf7 26.Jxa7 Va8 27.Jb5 c6 28.Jc7 Vxa2 29.Jxe6 Kxe6 30.Kf1 Kd6 31.Ke2 c5 32.dxc5+ Kxc5 33.Sd4+ Kc4 34.Vxa2 Kxd4 1-0 Nguyen Ngoc Anh - Do Hanh Nguyen, VIE-ch U11 Girls Hue (6), 2003

13...Sb6= Dinh T Phuong 14.Vfe1+ Je7 15.Sxd7+ Dxd7 16.Dc2 0-0 17.Ve2 Jf5 18.Sb2 Vfe8 19.Vce1 Vxe2 20.Vxe2 h6 21.h3 c5 22.dxc5 Sxc5 23.Vd2 Vc8 24.Vd5 Je3 25.Dc3 Jf5 26.Vxf5 Sxf2+ 27.Kxf2 Vxc3 28.Sxc3 Dxf5 29.a3 Dc5+ 30.Sd4 Dxa3 0-1 Nguyen T Anh,Thu - Dinh T Phuong,Thao, VIE-ch U11 Girls Vung Tau (1), 06.2004

12...0-0? Macho 13.d5 

13...Sg4
13...Sb6!?
13...Je7?
13...Je5!?
13...b6?

13...Sg4+- Macho 14.Se2 Je5 15.Dxa5 Jxf3+ 16.gxf3 Sh3 0-1 Veselý,Jiří - Macho,Miroslav, corr. 1987-1988

13...Sb6!? Kelleway 14.dxc6 

14...Df6!?
14...bxc6

14...Df6!?+- Kelleway 15.Sb4 Ve8 16.Sd5 Ve2 17.cxb7 1-0 Van den Elsen,Tim - Kelleway,Brian, CP.1998.P.00033 IECG email, 01.10.1998

14...bxc6+- Andalaft 15.Dxc6 Vb8 16.Da4 Sb7 17.Vcd1 Df6 18.Sd5 Sxd5 19.Vxd5 Vbe8 20.Vdd1 Ve6 21.Dc2 Vfe8 22.Sb2 De7 23.Dc3 f6 24.Vde1 d5 25.Vxe6 Dxe6 26.h3 De2 27.Dd2 Dxd2 28.Jxd2 c5 29.Jf3 Ve2 30.Sc1 Vxa2 31.Sf4 c4 32.Vc1 Vxf2 33.Kh2 Kf7 34.Jd2 g5 35.Sb8 Vxd2 0-1 Garvin Mejia,Ricardo Luis - Andalaft,Francisco, Internet Section 10B g/8'+2 Dos Hermanas (6), 10.03.2004

13...Je7?+- Fernandez Martinez 14.Dxa5 Jg6 15.Sd3 b6 16.Dc3 Sg4 17.Dxc7 Sxf3 18.Dxd8 Vfxd8 19.gxf3 Je5 20.Se4 g6 21.f4 Jg4 22.Vc6 Jf6 23.f3 Je8 24.Kf2 Vac8 25.Vfc1 Vxc6 26.Vxc6 Kg7 27.h4 Kh6 28.f5 f6 29.Kg3 g5 30.hxg5+ Kxg5 31.Vc1 h5 32.Vh1 Kh6 33.Sc1+ Kg7 34.Vxh5 Vc8 35.Sh6+ Kf7 36.Sd3 Vc5 37.Se4 a6 38.Se3 Vb5 39.Vh7+ Kf8 40.Sh6+ Kg8 41.Ve7 Vb2 42.Vxe8+ Kf7 43.Ve6 Vxa2 44.Vxd6 b5 45.Vb6 Va4 46.d6 b4 47.d7 Ke7 48.Sc6 Va1 49.Vxb4 1-0 Fernandez Gonzalez,Jose Manuel - Fernandez Martinez,Jorge, op Gijon (6), 04.2002

13...Je5!?+- Hoehne 14.Jxe5 Sd2 15.Vc2 Sf4 16.Jf3 Sg4 17.Se2 Df6 18.g3 Sh6 19.Dxg4 Vfe8 20.Sb2 Dd8 21.Jd4 f6 22.Jf5 Sg5 23.Sd3 Dc8 24.Ve2 c6 25.Je7+ Vxe7 26.Vxe7 Dxg4 27.Vfe1 Db4 28.Ve8+ Vxe8 29.Vxe8+ Kf7 30.Ve6 Dxb2 31.Sxh7 cxd5 32.Vxd6 d4 33.Vd7+ Kf8 34.Sg6 Dc1+ 35.Kg2 Dc6+ 0-1 Klosa,Enrico - Hoehne,Marcus, Berlin-ch U16 Berlin (5), 04.2004

13...b6? viz 12...b6

12...b6??+- Buytaert 13.d5 0-0 14.dxc6 Df6 15.Sd3 De6 16.Sxh7+ Kh8 17.Dh4 Dh6 18.Dxh6 gxh6 19.Sd3 Vg8 20.Sb2+ f6 21.Sxf6+ Vg7 22.Sxg7+ Kxg7 23.Jh4 Se6 24.Jf5+ Kf6 25.Jd4 Sd5 26.Jb3 Vg8 27.g3 h5 28.Jxa5 h4 29.Vcd1 bxa5 30.Sh7 Vg5 31.Vxd5 Vxd5 32.gxh4 Vd4 33.f4 Va4 34.Sb1 d5 35.Vf2 d4 36.Vg2 Va3 37.h5 Vh3 38.Vg6+ Kf7 39.h6 d3 40.Sxd3 Vxd3 41.h7 Vd1+ 42.Kf2 Vd2+ 43.Kg3 Vd3+ 44.Kg4 Vd2 45.h8D Vg2+ 46.Kf5 Vxg6 47.Dh7+ Vg7 48.Dxg7+ Kxg7 49.Ke6 a4 50.Kd7 a3 51.Kxc7 a5 52.Kb6 a4 53.c7 Kf6 54.c8D Ke7 55.Dc6 Kf7 56.h4 Ke7 57.h5 Kf7 58.h6 Ke7 59.h7 Kf7 60.h8V Kg7 61.Dh6+ Kf7 62.Vh7+ Ke8 63.Dg7 Kd8 64.Vh8# 1-0 Al Naimi,A - Buytaert,Kristof, Wch U10 Duisburg (3), 1992

12...d5??  Ptáček

13.Sb5!
13.Vfe1+??

13.Sb5! 1-0 Kirs,Pavel - Ptáček,J, Czech-ch U14 Frymburk (7), 01.2000

13.Vfe1+??+- Gaede 13...Sxe1 14.Vxe1+ Se6 15.Sb5 Kd7 16.Je5+ Kc8 17.Jxc6 Dg5 18.Ve5 Df6 19.Se7 Dg6 20.Jb4 Ve8 21.Vg5 Db1+ 22.Sf1 Vxe7 23.Vxg7 Vd7 24.Vg8+ Vd8 25.Ve8 Sd7 26.Da5 Sxe8 27.Jxd5 b6 28.Je7+ Kb8 29.Da6 De4 30.d5 Dxe7 31.h3 Dc5 32.De2 Dxd5 33.Dc2 Sc6 34.Dxh7 Kb7 35.a3 Vg8 36.g3 Dh1# 0-1 Gaede,Julius - Kazman,Caner, Berlin-ch U10 Berlin (6), 04.2004

12...Sb6?+- Feryn 13.d5 Sd7 14.dxc6 Sxc6 15.Vfe1+ Kf8 16.Db3 Dd7 17.Je5 Df5 18.Dg3 h5 19.h4 Vh6 20.Jxc6 bxc6 21.Sb2 Vg6 22.Sd3 Vxg3 23.Sxf5 g6 24.Kf1 Vxg2 25.Kxg2 gxf5 26.Vxc6 Vb8 27.Sa3 Kg7 28.Vc3 Kf6 29.Vg3 f4 30.Sb2+ Kf5 31.Vg5# 1-0 Poignot,Quentin - Feryn,Alexandre, FRA-ch opA Reims (9), 2004

12.d5? Fossard 

12...Je7!
12...Sd7??

12...Je7! Calvez  

13.Sb5+?
13.Da4+!
13.Dd4?

13.Sb5+?=/+ Fossard 13...Sd7 14.Da4 c6 15.dxc6 bxc6 16.Sxc6 Sxc6 17.Vxc6 0-0 18.Vxd6 Dxd6 1-0 Fossard,AS - Calvez,V, FRA-ch U20 Girls Montlucon (3), 1997

13.Da4+! Borda Rivera 13...c6 14.dxc6 

14...Jxc6??
14...bxc6!

14...Jxc6?? Kanzler

15.Sb3??
15.Sb5??
15.Sd5!
15.Vfd1!

15.Sb3??=/+ Borda Rivera 15...0-0 16.Dc4 Se6 17.Dc2 Sxb3 18.Dxb3 Ve8 19.Vb1 Sc7 20.Sb2 d5 21.Vbd1 Dd6 22.Dc3 d4 23.Dd3 Je5 24.Jxe5 Dxe5 25.g3 Sb6 26.Sxd4 Dxd4 27.Dxd4 Sxd4 28.Vxd4 Vad8 29.Vxd8 Vxd8 30.f4 f6 31.Vc1 Vd7 32.Kf2 Ve7 33.h4 Kf7 34.Ve1 Vc7 35.Ve3 h6 36.Ke2 b5 37.Kd3 a5 38.Kd4 b4 39.Ve2 Vc3 40.Ve3 Vc7 41.Ve2 Kg6 42.Ke4 Vc3 43.Ve3 Vc1 44.Ve2 Vg1 45.f5+ Kh7 46.Kd4 Vxg3 47.Kc4 Vc3+ 48.Kb5 b3 49.axb3 Vxb3+ 50.Kxa5 Vh3 51.h5 0-1 Borda Rivera,Carla W - Kanzler,Karina, Panamerican-ch U12 Girls Bento Goncalves (3), 2000

15.Sb5??+/= Paiva 15...0-0 16.Sxc6 bxc6 17.Dxc6 Se6 18.Sxd6 Ve8 19.Vfd1 Vc8 20.Da6 Vxc1 21.Vxc1 Db6 22.Dxb6 Sxb6 23.a3 Vc8 24.Vxc8+ Sxc8 25.Kf1 Sa6+ 26.Ke1 f6 27.Jd2 Kf7 28.f4 Ke6 29.Sb4 Sg1 30.Jb3 Kd5 31.Sf8 g6 32.h3 Sh2 33.Sg7 Sxf4 34.Sxf6 Sg3+ 35.Kd2 Sf1 36.Ke3 Sxg2 37.h4 Sd6 38.Jd2 Sxa3 39.Kf4 Sc1 40.Kg3 Sxd2 41.Kxg2 a5 42.Kg3 Se3 43.Kg4 Sd4 44.Se7 a4 45.h5 gxh5+ 46.Kxh5 Sc5 47.Sf6 a3 0-1 Paiva,Pedro Henrique - Nunes,Tarso, BRA-ch U16 Volta Redonda (3), 05.2001

15.Sd5!+- Mucha 15...Sd7 16.Df4 0-0 17.Sxd6 Je7 18.Sxb7 Jg6 19.Dg3 Ve8 20.Sxa8 Dxa8 21.h4 Sb5 22.Vfd1 Se2 23.Vd4 Sb6 24.Vg4 Dd5 25.h5 Sxf3 26.gxf3 Dxh5 27.Vg5 Dh6 28.Dg4 Kh8 29.Vc8 Vg8 30.Vxg8+ Kxg8 1-0 Mucha,Annegret - Schlaetker,Christine, GER-chT U14 Girls Lingen (1), 27.12.2002

15.Vfd1!+-

14...bxc6!+/= Zapata 15.Vfd1 Sc7 16.Je5 0-0 17.Jxc6 Jxc6 18.Dxc6 Sd7 19.Df3 Sa4 20.Vd3 Dg5 21.Sd5 Vab8 22.h3 Sb6 23.Ve1 Sa5 24.Va1 De5 25.Vc1 De7 26.Sb3 Sxb3 27.Sxd6 Dg5 28.Sf4 Dg6 29.Sxb8 Sxa2 30.Sxa7 Se6 Borda Rivera,Carla Wendy - Zapata,Talia, Pan American-ch U12 Girls Guaymallen (2), 29.05.2001 Další případné tahy této partie a ani její výsledek neznám. Hodnocení pozice: Bílý by s kvalitou více měl zřejmě vyhrát. 

13.Dd4?-/+ Biller 13...Jf5 14.Dg4 Df6 15.De4+ De7 16.Df4 0-0 17.Sd3 Df6 18.Vc2 Sd7 19.Sb2 Dh6 20.Dc4 a6 21.Sc1 b5 22.Db3 Df6 23.Sb2 Dh6 24.Sc1 Dh5 25.Da3 Sb6 26.Sb2 Dg4 27.Dc3 f6 28.Ve2 Vfe8 29.Vfe1 Jh4 30.Jxh4 Dxh4 31.g3 Dh5 32.Db3 Kf8 33.Dc2 Sa5 34.Vxe8+ Vxe8 35.Vxe8+ Sxe8 36.Dc1 Dxd5 37.De3 Sc6 38.Kf1 Dh1+ 39.Ke2 De1# 0-1 Biller,Eugen - Hummel,Helmut, GER-ch U12 Ueberlingen am Bodensee (4), 05.06.2000

12...Sd7??+- Vafeas 13.dxc6 Sxc6 14.De2+ Kf8 15.Je5 Dg5 16.Jxc6 bxc6 17.Df3 f6 18.Dxc6 Ve8 19.Sb3 Ve7 20.Dxd6 De5 21.Dd8# 1-0 Doidge,Matthew - Vafeas,A, AUS-ch U18 Perth (8), 1997

12.Db3?-/+ Cu Le Anh 12...0-0 13.d5 Je7 14.Sb4 Sb6 15.Vfe1 Sg4 16.h3 Sxf3 17.Dxf3 Jg6 18.Sd3 Dd7 19.Sb1 Vad8 20.Dd3 a5 21.Sc3 c6 22.dxc6 bxc6 23.Sb2 Vfe8 24.Vxe8+ Vxe8 25.Dc3 f6 26.Db3+ d5 27.Dxb6 Jf4 28.Dxa5 Je2+ 29.Kf1 Jxc1 30.Sxc1 De7 31.a4 De2+ 32.Kg1 De1+ 33.Dxe1 Vxe1+ 0-1 Cu Le Anh - Nguyen Tan Thinh, VIE-ch U09 Vung Tau (7), 06.2004

11...Sb4?? Lee 12.Sxb4 Jxb4 

13.De1+!
13.Da4+?

13.De1+!+- Lauer Smith 13...De7 14.Dxb4 0-0 15.Sd3 g6 16.Vfe1 Dd7 17.Db5 Dxb5 18.Sxb5 c6 19.Sd3 Se6 20.Sc4 Sxc4 21.Vxc4 Vae8 22.Vxe8 Vxe8 23.g3 Ve2 24.Va4 a6 25.a3 Kg7 26.Kf1 Vc2 27.Jg5 d5 28.Vb4 b5 29.Vb3 c5 30.dxc5 Vxc5 31.Jf3 Vc4 32.Je5 Ve4 33.Ve3 Kf6 34.Jd7+ Kf5 35.Vxe4 dxe4 36.Jc5 a5 37.Jb3 b4 38.a4 Ke5 39.Jxa5 Kd5 40.Jb3 Kc4 41.a5 Kb5 42.Ke2 f5 43.f3 exf3+ 44.Kxf3 h5 45.Kf4 Ka6 46.Kg5 Kb5 47.Kxg6 Ka6 48.Kxf5 Kb5 49.Kg5 Ka6 50.Kxh5 Kb5 51.g4 Ka6 52.g5 Kb5 53.g6 Ka6 54.g7 Kb5 55.g8D Kc6 56.Dd8 Kb5 57.Db6+ Kc4 58.Dxb4+ Kd5 59.Dd4+ Ke6 60.Dc5 1-0 Lauer Smith,Jade - Lee,Melissa, AUS-ch U18 Girls Churchill (4), 15.01.2000

13.Da4+?+- Martin 13....Jc6 14.d5 Sd7 15.dxc6 Sxc6 16.Sb5 Sxb5 17.Dxb5+ c6 18.Dxb7 0-0 19.Vxc6 d5 20.Dc7 De8 21.Ve1 Dc8 22.Dxc8 Vfxc8 23.Vxc8+ Vxc8 24.g3 g6 25.Ve7 Vc3 26.Kg2 Va3 27.Vd7 Vxa2 28.Vxd5 Vc2 29.Va5 Vc7 30.Jd4 Kg7 31.Jb5 Vc2 32.Vxa7 Kf6 33.h4 Ke6 34.Jd4+ Kf6 35.Va6+ Ke5 36.Jf3+ Ke4 37.Jg5+ Kf5 38.Jxf7 h5 39.Jh6+ 1-0 Martin,Richard - Vinciguerra,Andrew, AUS-ch U18 Sydney (4), 12.01.2002

11.Sxf7+?? Veselý J.  

11...Kxf7
11...Kf8?

11...Kxf7 Hron  12.Db3+ 

12...Se6!
12...d5?
12...Ke8?

12...Se6!-/+ Hron 13.Dxc3 Ve8 14.Vfd1 Sg4 15.Db3+ Kf8 16.Dxb7 Sxf3 17.gxf3 Dd7 18.Vac1 Je7 19.Vxc7 Da4 20.Vd3 Jf5 21.Vf7+ Kg8 22.Vxf5 Dc2 23.Vg5 g6 24.Dd5+ Kh8 25.Ve3 Ved8 26.Sxd6 Ve8 27.Se5+ Vxe5 28.Dxa8+ Kg7 29.Vgxe5 Dxa2 30.Ve7+ Kh6 31.V3e5 Db1+ 32.Kg2 g5 33.Dh8 1-0 Veselý,Jiří - Hron, Jihlava, 24.01.1986

12...d5? Reinert 13.Dxc3 Ve8 

14.Vfe1!?
14.Vae1

14.Vfe1!? Schiffers 14...Kg8 

15.Db3
15.Vxe8+!?

15.Db3= Schiffers 15...Ja5 16.Vxe8+ Dxe8 17.Dxd5+ Kh8 18.Dxa5 Dg6 19.Dxc7 Sh3 20.Dg3 Dxg3 21.hxg3 Se6 22.Ve1 Sxa2 23.Ve7 b5 24.Sb2 Vg8 25.Vxa7 h6 26.Vxa2 1-0 Schiffers,Sascha - Reinert,Mi, op-B Hassloch (1), 1999

15.Vxe8+!?= Pham Hong Linh 15...Dxe8 16.h3 Sd7 17.Jh4 De4 18.Jf3 Ve8 19.Sb2 h6 20.Ve1 Dg6 21.Vd1 Sxh3 22.Jh4 Dg4 23.Dxh3 Dxd1+ 24.Kh2 Dd2 25.Db3 Df4+ 26.g3 Dxf2+ 27.Kh3 Df1+ 28.Jg2 Dh1+ 29.Kg4 Dxg2 30.Dxb7 Ve4+ 31.Kh5 Dh3+ 32.Kg6 Ve6# 0-1 Pham Hong Linh - Nguyen Huy Hoang, VIE-ch U09 Hue (5), 2003

14.Vae1= Karlsson 14...Sg4 15.Vxe8 Dxe8 16.Je5+ Jxe5 17.dxe5 c6 18.Sb2 De6 19.h3 Sf5 20.g4 Se4 21.f3 Sg6 22.f4 Ke8 23.f5 Sxf5 24.gxf5 Dh6 25.f6 gxf6 26.exf6 Kd7 27.f7 b6 28.Da3 c5 29.Da4+ Ke7 30.Sf6+ Kf8 31.Dc6 Vd8 32.Se7+ Kg7 33.f8D+ 1-0 Karlsson,Roger - Dixon,Bob, CL7-2000.15 IECC email, 2000

12...Ke8?+/- Lieb 13.Dxc3 Df6 14.Vfe1+ Kd8 15.Vad1 Sd7 16.Db3 Kc8 17.Vb1 b6 18.Dd5 Df5 19.Dxf5 Sxf5 20.Vbc1 Kb7 21.d5 Ja5 22.Ve7 Vac8 23.Sxd6 Ka6 24.Vcxc7 Vxc7 25.Sxc7 g6 26.Je5 Vc8 27.g4 Se4 28.d6 Kb5 29.f3 Sc6 30.d7 Sxd7 31.Vxd7 Kb4 32.Vxh7 Ka3 33.Sd6+ Kxa2 34.Vxa7 1-0 Boos,Paul - Lieb,Alexander, Bezirk2-ch U16/U18 Germany (6), 10.2001

11...Kf8?+/= Evans 12.Db3 Sxa1 13.Vxa1 Df6 14.Sd5 Jxd4 15.Jxd4 Dxd4 16.Sb2 Dg4 17.Ve1 Sd7 18.h3 Dg6 19.Ve3 Dh6 20.Vg3 Ke7 21.Sxg7 Dc1+ 22.Kh2 Sc6 23.Ve3+ Kd7 24.Se6+ Ke7 25.Sf5+ Dxe3 26.Dxe3+ Kf7 27.Sxh8 Vg8 28.Se6+ 1-0 Mathews,Peter - Evans,George, Adelaide University op Adelaide (6), 07.2003

11.Db3?? Arenas

11...Sxa1!
11...0-0??

11...Sxa1! Diaz 12.Sxf7+ Kf8 

13.Ve1??
13.Vxa1!

13.Ve1??-+ Arenas 13...Je7 14.Jg5 h6 15.Sg6 1-0 Arenas,Eduardo D - Diaz,Julian, Primera op-B Asturias (6), 1992

13.Vxa1!-/+ Bootsma 13...Df6 14.Sd5 Jxd4 15.Jxd4 Dxd4 16.Sb2 Dg4 17.Ve1 c6 18.De3 Dd7 19.Df4+ Df5 20.Dxd6# 1-0 Bootsma,Martin - Krimpmann,Jahn, Hengelo op U16 Hengelo (2), 1993

11...0-0??+- Nguyen Tan Thinh 12.Dxc3 Sg4 13.Je5 dxe5 14.dxe5 Ve8 15.f3 Sh5 16.Vad1 Dg5 17.Vd7 Dxe5 18.Dxe5 Jxe5 19.Vd4 h6 20.Sb3 Vad8 21.Vfd1 Vxd4 22.Vxd4 Sxf3 23.Kf2 Sg4 24.Ve4 Sf5 25.Ve2 Jd3+ 26.Kf1 Vxe2 27.Kxe2 Jf4+ 28.Kf3 g5 29.g4 Se6 30.Sxe6 Jxe6 31.Ke4 f6 32.Sb2 Kf7 33.Kf5 Jg7+ 34.Ke4 Ke6 35.h3 f5+ 36.Kf3 fxg4+ 37.hxg4 Je8 38.Ke4 Jd6+ 39.Kd4 b6 40.a3 c5+ 41.Ke3 0-1 Nguyen Ba Tan - Nguyen Tan Thinh, Phu Dong festival U09 Girls 6th Phu Dong (6), 08.2004

11.Da4??-+ Schlomberg 11...Sxa1 12.d5 0-0 13.dxc6 Sf6 14.Db3 bxc6 15.Ve1 Sg4 16.h3 Sxf3 17.Dxf3 Dd7 18.Vc1 Vfe8 19.Sb3 c5 20.Vd1 Db5 21.Vb1 Da5 22.Sb2 Ve1+ 23.Kh2 Vee8 24.Sxf6 gxf6 25.Dxf6 c4 26.Sxc4 De5+ 27.Dxe5 Vxe5 28.Vb7 d5 29.Vb5 c6 30.Vc5 Vae8 31.Sb3 d4 32.Vc2 d3 33.Vd2 Vd8 34.Sc4 Va5 35.Kg3 Va4 36.Sb3 c5 37.Sxa4 c4 38.Sb5 Vd4 39.Sxc4 Vxc4 * Schlomberg,Christoph - Helle,Philipp, GER-chT U12 Seifhennersdorf (7), 27.12.2001

11.d5?-/+ Cavanagh 11...Je7 12.Da4+ Sd7 13.Dd1 Sxa1 14.Dxa1 0-0 15.Dd4 Jf5 16.De3 Jxe3 0-1 Cavanagh,Daniel - Chu,Louis, AUS-ch U18 Sydney (7), 12.01.2002

WebZdarma.cz